Školní obědy a kroužky proDanečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Obědy ve školní jídelně a zájmové kroužky Chovatel (IV) a PC kroužek Minecraft – Smarti.

Obrázek daru
Petra  Slivoňová
Patron příběhu

Petra Slivoňová

pracovník v sociálních službách, Pomoc v nouzi o.p.s. (Intervenční centrum pro Karlovarský kraj)

Komentář patrona

Danečka známe od doby, kdy jsme s ním a jeho matkou začali jako intervenční centrum pracovat z důvodu domácího násilí, kterého se otec na mamce Dana dopouštěl. Dan si hledá nové kamarády a momentálně nemá jak trávit svůj volný čas. Moc rád by navštěvoval dva zájmové kroužky a chtěl by ve škole chodit na obědy. Jeho matka na to ale bohužel nemá prostředky. Z finančních důvodů si nemohou dovolit ani nájemní byt, kde většinou chtějí majitelé kauci. Prostřednictvím naší služby Danečkovi a jeho matce poskytujeme potravinovou a materiální pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,746 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Dan neměl ve škole hlad a na kroužcích si mohl najít nové kamarády

Jmenuji se Hana a mám jedenáctiletého syna Daniela. Žila jsem 20 let s druhem. Po 9 letech vztahu se nám narodil syn. Již před jeho narozením ale nefungoval náš vztah dobře.

Partner se rád napil a pak se choval hrubě. Vulgárně mi nadával a občas mě i uhodil.

Začal jezdit dálkově kamionem, vracel se domů na víkendy. Když se vrátil, jeho první cesta vedla vždy do hospody. Domů přicházel v podnapilém stavu a choval se pak ošklivě. Po narození syna se moc nezměnilo. Musela jsem mlčet, aby syn nic nevěděl. Za své agresivní chování a jízdu na skútru v podnapilém stavu, při níž navíc vezl i syna, byl odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody na 10 měsíců.

Během této doby jsme se synem vše museli zvládnout sami, žádné příbuzné už nemáme. V lednu 2017 se druh po výkonu trestu vrátil domů. Hned se opil a dělal doma zle. Já jsem ze strachu vše strpěla a před synem opět mlčela. Na Velikonoční pondělí šel druh i se synem na pomlázku. I přes to, že měl syna s sebou, opil se tak, že nemohl chodit. Domů ho museli přivézt známí.

Jen co objevil doma, vše začal bourat, vulgárně mi nadával, před synem mi vyhrožoval, že mě zabije. Vše jsem si natočila synovým telefonem.

Poté, co mě partner dvakrát fyzicky napadl, jsem utekla z domova, zavolala jsem policii a venku čekala na její příjezd. Policii jsem také jako důkaz partnerova chování ukázala nahrávku z telefonu.

Syn byl v tu dobu s druhem doma. Policie partnera odvezla nejprve na záchytnou stanici, druhý den pak k výslechu. Na 10 dnů ho vykázali ze společné domácnosti. To se stalo v minulosti již jednou.

Rozhodla jsem se tohle trápení ukončit a ochránit syna, abychom to už nemuseli dál snášet. Začala jsem spolupracovat s Intervenčním centrem, s Orgánem sociálně právní ochrany dětí a organizací Kotec. Vykázání soud prodloužil na pět měsíců. Po uplynutí této doby jsme se se synem přestěhovali z Mariánských Lázní do Sokolova do ubytovny.

Daniel je hodný a klidný chlapec. Chci, aby vyrůstal v lepších podmínkách. Ráda bych mu tak zajistila lepší a klidnější život. Momentálně jsem v evidenci uchazečů o zaměstnání úřadu práce a pobírám dávky hmotné nouze. Byla bych ráda, aby Daniel chodil s ostatními spolužáky na obědy ve škole a aby také mohl navštěvovat zájmové kroužky. Z dávek hmotné nouze mi na to bohužel nevystačí finance. Máme co dělat, abychom poplatili to základní, tedy bydlení a stravu.

Se zajištěním ostatních potřebných věcí nám pomáhá Intervenční centrum, za což jsem moc ráda a děkuji jim. Bez nich bychom to nezvládli. Daniel v Sokolově ještě nemá kamarády a prostřednictvím zájmových kroužků by se mohl s dětmi spřátelit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě