Školní obědy a pomůcky pro Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Školní obědy na 10 měsíců a školní pomůcky povinné pro vstup do 1. ročníku učiliště

Obrázek daru
Mgr. Eva Chalupníková Doležalová
Patron příběhu

Mgr. Eva Chalupníková Doležalová

Vedoucí intervenčního centra Karlovarského kraje

Komentář patrona

S Kubou, jeho mladší sestrou Emou, malým bráchou a jejich maminkou spolupracuji v naší poradně pro osoby ohrožené domácím násilím již od roku 2015. Ráda bych jim touto cestou pomohla v těžké finanční situaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,273 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby si Kuba nepřipadal mezi vrstevníky a spolužáky jako outsider...

Kuba žije v rodině se svou maminkou, mladší sestrou a dvouletým bráškou, který je postižený lehkou formou Downova syndromu. Mamka je s ním na rodičovské dovolené a snaží se přivydělat si domácí prací, se kterou jí Kuba někdy pomáhá.

Sám na brigádu letošní prázdniny nemůže – před několika měsíci měl úraz na kole, od té doby trpí silnými bolestmi hlavy. Navíc ho dlouhodobě trápí deprese, na které užívá léky. Bývá po nich ale dost unavený. Kuba má velmi nízké sebevědomí, někdy má velký problém komunikovat i se svými vrstevníky. Říká, že je na něm vidět, že jsou chudí, a podle toho se k němu okolí i tak chová. Raději proto je spíš doma a poslouchá muziku.

Od září by měl Kuba nastoupit na Střední odbornou školu stavební, na obor truhlář. Na konci srpna ho na ZŠ čekají ještě opravné zkoušky z češtiny a matematiky. Měl díky depresím hodně zameškaných hodin a tudíž dostal na vysvědčení pětky. Snaží se na opravné zkoušky učit a těší se na učňák. Chce už umět nějaké řemeslo a začít vydělávat peníze.

Rodiče žijí již dlouhá léta odděleně. Kubův táta žije s partnerkou a jejími dětmi. Za tátou Kuba nejezdí – táta nemá zájem kontaktovat se s ním, povinné výživné na Kubu ale mamce posílá.Od mámina předchozího partnera museli před třemi lety utéct, protože mamku bil.

Kuba by chtěl dělat nějaký sport nebo chodit pravidelně do posilovny, ale na to nemají doma peníze. Taky by ho bavilo být youtuberem. Říká ale, že když bude moct chodit na učňáku s ostatními spolužáky na obědy do jídelny, nebude si připadat jako totální outsider. Na základce do jídelny chodil – škola byla zapojená do projektu Obědydo škol. Za projektem stojí organizace Women for Women a ministerstvo práce a sociálních věcí. Jeho cílem je zajistit školní oběd dětem z nemajetných rodin, jejichž rodiče si nemohou dovolit jim obědy zaplatit.

Při nástupu na učňák bude Kuba potřebovat nářadí a montérky. Myslel si, že mu táta zaplatí alespoň to. Ten mu ale řekl, že přispěje maximálně polovinu. Pořídit nářadí bude muset Kuba tak jako tak, jeho mamka tak za něj bude muset na začátku září zaplatit. Zatím neví, zda stihne celou částku našetřit. Přispějete Kubovi na nářadí a školní obědy?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě