Školní obědy pro cyklistu Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na 5 měsíců

Obrázek daru
Bohumil  Bula
Patron příběhu

Bohumil Bula

vedoucí zájmové činnosti

Komentář patrona

Jsem vedoucí Otevřeného dětského klubu, který Šimonek každodenně navštěvuje společně se svojí starší sestřičkou Karolínkou. Šimonek se na první pohled jeví jako bezstarostný kluk, ale není tomu tak. Má diagnostikovanou hyperaktivitu, a tak je neustále v pohybu – skáče, běhá a snaží se starším chlapcům ve svém okolí ukázat, že je stejně dobrý jako oni. Obecně se dá říci, že mu hyperaktivita výrazně komplikuje život. Jeho maminka se celý život snaží, aby Šimonkovi ani Karolínce nic nechybělo, ne vždy se jí to ale daří. Jako rodina nemají moc peněz. Maminka je už devět let samoživitelka a splácí insolvenci, jakýkoli přivýdělek navíc tak jde na úhradu dluhů. Proto bude moc vděčná za příspěvek na školní obědy pro Šimonka. Vaší pomoci si bude nesmírně vážit.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,164 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Šimonka, který bydlí s maminkou samoživitelkou a starší sestřičkou

Jedenáctiletý Šimonek je šikovný kluk, který má téměř nevyčerpatelnou zásobu energie. Tu investuje do rozličných sportů, nejraději má ale jízdu na kole. Společně se svojí čtrnáctiletou sestřičkou Karolínkou také navštěvuje kroužek dobrovolných hasičů a komunitní centrum, které funguje jako domov dětí a mládeže.

Maminka své děti vede k respektu k přírodě, proto společně vyrážejí na dlouhé túry. Pomáhá jim také s učením, protože Šimonek i Karolínka mají různé poruchy pozornosti a docházejí do pedagogicko-psychologické poradny.

Maminka se o své děti stará už 9 let sama. Pracuje, více než 4 roky však splácí insolvenci, takže hospodaří jen s životním minimem. A protože na tom v tuto chvíli finančně není zrovna nejlépe, rozhodla se požádat Patrona dětí o příspěvek na Šimonkovy školní obědy. Bude vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě