Školní obědy pro Danielku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Jana Petrusová
Patron příběhu

Jana Petrusová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Danielka je 9letá slečna, která neměla jednoduchý start do života. Maminka ji z důvodu složité sociální siutace byla nucena svěřit do péče své matky a následně do ZDVOP Klokánek. Za poslední rok vystřídala Danielka několik základních škol, což se negativně podepsalo na jejím prospěchu. Matka se o dcerku dobře stará, ale nemá dostatečné finanční prostředky na pokrytí základních potřeb. Danielka s maminkou a sourozenci žijí na sociální ubytovně farní charity. Spolupracuji s rodinou od doby, kdy se dostali z azylového domu, kde bydleli poté, co se děti vrátily k mamince z Klokánku. Danielka je šikovné děvče, ráda kreslí, ráda se učí, pomáhám jí s přípravou do školy. Ráda by chodila na obědy do školní jídelny stejně jako její spolužáci, nechce být mimo kolektiv, a navíc terčem posměchu, že její maminka nemá peníze na to, aby jí obědy zaplatila.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Danielka od září začíná nanovo a potřebuje naši pomoc

Jsem svobodná a žiji se svými třemi dětmi. Kromě Danielky, o které vám ještě napíši více, mám ještě syna Standu a dceru Amálku. Nyní žijeme na sociální ubytovně, pomáhají nám sociální pracovnice. S mladší dcerou jsem na rodičovské dovolené. Otec devítileté Danielky je ve výkonu trestu a neplatí na dceru výživné. Jsem tedy plně závislá na sociálních dávkách.

V roce 2018 jsem se dostala do tíživé životní situace a přišla o bydlení. Z bezvýchodné situace mi pomohla sociální pracovnice OSPOD. Dobrovolně jsem děti umístila do Klokánku na dobu, než pro nás najdu bydlení. V lednu letošního roku jsem děti s pomocí OSPOD získala zpět.

A teď něco o Danielce. Je to prima zdravá holčička, ráda tancuje, kreslí a užívá si míčové hry. Za letošní školní rok vystřídala 4 základní školy a obtížně se tedy zvládala aklimatizovat v nových prostředích. V současné škole bude opakovat 3. ročník. Doufám, že nyní, když jsme trochu stabilizovanější, se jí ve škole povede lépe. Moc si přeji, aby chodila do školy ráda a bez obav, že se jí děti kvůli propadnutí i naší finanční situaci budou smát. Z tohoto důvodu jsem se odhodlala poprosit nadační projekt Patron dětí (a tedy vás) o pomoc s platbou Danieliných obědů na nový školní rok. Jakékoliv pomoci si nesmírně vážím a děkuji za ni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě