Školní obědy pro Františka se svalovou atrofií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školní jídelně

Obrázek daru
Renata  Jandová
Patron příběhu

Renata Jandová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S Františkem a jeho rodinou jsem se seznámila při výkonu svého povolání pracovnice v sociálních službách. František je velmi živý, kamarádský kluk, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu je však někdy roztěkaný a nesoustředěný. Trápí ho svalová atrofie, on se ale snaží všechno zvládat sám. Někdy je pro něj však i sebemenší pohyb nesmírně náročný. Jeho rodina na tom teď není finančně dobře, proto se rozhodli požádat o příspěvek na školní obědy. František totiž nezvládne jít každý den domů na oběd a zpátky do školy.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,674 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, kterého zlobí jeho vlastní tělo

Desetiletý František se zajímá o auta a motorky a svůj čas nejraději tráví ve společnosti svých kamarádů. Pokud mu to zdraví dovolí, jezdí na kole, někdy má ale potíže jen vstát z postele. František se totiž od narození potýká s těžkou svalovou atrofií a s různými neurologickými problémy. Pravidelně užívá léky, ty mu však způsobují časté nevolnosti, které už párkrát vyústily v celkové selhání. Střídají se u něj dny, kdy na něm žádný zdravotní problém není znát, se dny, kdy kvůli bolestem nedojde ani do školy.

František má dva mladší brášky, jeden chodí do 1. třídy, druhý se chystá školky. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek je momentálně nezaměstnaný. Rodina žije v malém městečku a sehnat práci není nic snadného. Tatínek se ale moc snaží.

František potřebuje mnoho léků, jejichž pořízení zatěžuje už tak dost napjatý rodinný rozpočet. V tuto chvíli rodiče nemají peníze na úhradu Františkových školních obědů, a tak se rozhodli požádat o pomoc. Pro Františka je totiž vzhledem k jeho svalové atrofii náročné docházet na oběd domů a pak se vracet do školy. Každý den tuhle cestu nezvládne. Pojďme mu na obědy přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě