Školní obědy pro labužníka Erika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole do konce školního roku

Obrázek daru
Martina  Kunstová, DiS.
Patron příběhu

Martina Kunstová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Erika znám zhruba 4 roky, protože pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě, kde Erik momentálně bydlí s maminkou, bráškou a sestřičkou. Erik je velmi živé dítě, rád jezdí na kole a hraje si s kamarády. Letos také nastoupil do 1. třídy a je z něj snaživý žáček. Maminka má ale problém s úhradou školních obědů, na které nemá peníze. Proto se rozhodla požádat o finanční pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Erika, jehož maminka samoživitelka nemá peníze na úhradu školních obědů

Šestiletý Erik bydlí s maminkou a dvěma sourozenci v azylovém domě. Mamince se ale podařilo najít nový podnájem, a tak se rodina bude zanedlouho stěhovat. Všichni se na nový domov moc těší.

Erik je aktivní kluk, který miluje fotbal a jízdu na kole. Umí si také vychutnat dobré jídlo – je to velký labužník. V září nastoupil do 1. třídy základní školy, která je blízko jeho nového bydliště. Ve škole se mu moc líbí, jen ho mrzí, že zatím nechodí se spolužáky na obědy.

Maminka, která aktuálně pobírá jen rodičovský příspěvek, přídavky na děti a dávky hmotné nouze, totiž na zaplacení obědů nemá peníze. Obrátila se proto s prosbou o podporu na Patrona dětí, kde věříme, že jí společně dokážeme pomoci. Erik si zaslouží mít po vyučování vydatné jídlo, které mu dodá energie na jeho odpolední sportovní aktivity.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě