Školní obědy pro Martinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S rodinou Martinky jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Spolupracujeme už 2 a půl roku. Jedná se o rodinu s celkem čtyřmi holčičkami. Všechny jsou nesmírně bezprostřední a já je mám upřímně ráda. Tři dcery má maminka z předchozího vztahu, jejich otec je však ve výkonu trestu a nezajímá se o ně. Maminky současný manžel se o ně ale stará jako o vlastní a má s nimi moc hezký vztah. Holky mu říkají „tati“. Rodina žije v malém domku, odkud se neustále ozývá nějaké štěbetání, zpěv a smích. Se čtyřmi děvčaty to snad ani nejde jinak. Rodiče se nyní obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním školních obědů pro Martinku. Ta zatím na obědy nechodí a společně se svými sestřičkami se vždy v polední přestávce odběhne domů najíst. Příští rok ale maminka, která je aktuálně na rodičovské dovolené, nastoupí do práce, takže už nebude mít možnost čekat doma na děvčata s obědem. V rodinném rozpočtu ale peníze na úhradu školních obědů nejsou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Martinky

Jedenáctiletá Martinka se chystá do 6. třídy. Ve škole jí to docela jde, občas se jí ale do učení moc nechce. Ve svém volném čase většinou poletuje někde venku, a protože má ráda zvířata, je často u koní nebo u koz. Jako každá dívka se ráda parádí a někdy jí v tom s nadšením sekundují její 3 sestřičky. Martinka také často píše dopisy tátovi do vězení. Nevadí mi to, ale velkou radost z toho nemám. Mám s ním totiž tři dcerky a ani o jednu se nezajímá. Mají ale velké štěstí v tom, že je můj stávající manžel a otec nejmladší dcerky skvělý člověk, který je má rád a považuje je za vlastní.

Nikdy jsem neplánovala, že budu mít 4 děti, dnes jsem ale ráda, že své holky mám. Jsou to má zlatíčka. Finančně to pro nás však není snadné. Já jsem zatím na rodičovské dovolené, v září ale nastoupí naše nejmladší dcerka do školky, takže budu moci jít do práce. Do té doby to bude z hlediska peněz hodně těžké. Děvčata například ve škole nechodí na obědy, protože na ně nemáme dostatek peněz. Vařím jim proto doma a v polední přestávce se všechny přijdou najíst. Příští školní rok už to ale nebude možné, protože budu v zaměstnání. Proto bych vás ráda požádala o příspěvek na školní obědy pro moji Martinku. Díky vaší pomoci budu vědět, že má Martinka ve škole teplé jídlo a je součástí kolektivu spolužáků, které má moc ráda.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě