Školní obědy pro prvňáčka Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně do konce školního roku

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu PSS a klinické adiktologie, z.ú.

Komentář patrona

S Kristýnkou a její maminkou se znám z poradenského centra pro děti v předškolním období, a to už od roku 2014. Kristýnka se potýká se sociálním znevýhodněním a snaží se vypořádat s násilím v rodině, kterého se dopouštěl její otec. To, co teď potřebuje nejvíce, je pozitivní prostředí. Potřebuje se zase cítit dobře. Maminka se hodně snaží zajistit dětem šťastné prostředí, je to pro ni ale těžké. Její nejmladší syn má dětskou mozkovou obrnu, a protože se o něj celodenně stará, nemůže chodit do práce. V tuto chvíli bohužel nemá dost financí na úhradu Kristýnčiných školních obědů, proto se obrací na dárce Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Kristýnky

Kristýnka je moje sedmiletá prvňačka, která miluje tanec a flétnu. Díky Patronovi dětí a jeho dárcům mohla chodit v loňském roce právě do tanečního kroužku a kroužku hry na flétnu, za což jsem všem, kteří nám pomohli, nesmírně vděčná. Bohužel jsem nyní opět v situaci, kdy potřebuji pomoc.

Kristýnka to zatím v životě neměla jednoduché. Její otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, vyvázl z toho však s pouhou podmínkou. S Kristýnkou a jejími sourozenci teď bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, čtyřletý Tomášek, je navíc postižený – trpí mikrocefalií, takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo. A tak mi v tuto chvíli nezbývá na zaplacení obědů pro Kristýnku. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě