Školní obědy pro smutného Dana

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2018/2019

Obrázek daru
Eva Pavlová
Patron příběhu

Eva Pavlová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Daniela znám ze svého zaměstnání. Pracuji jako sociální pracovnice v rámci OSPOD. Maminka se o své děti stará sama, jejich otec platí výživné velmi nepravidelně. Rodina je dlouhodobě na dávkách hmotné nouze. Školní obědy jsou pro Daniela důležité v tom, že bude mít teplé jídlo a zároveň se integruje mezi spolužáky a vrstevníky.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,150 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Danielův příběh tak, jak ho napsal sám osud

Daniel (10 let) je můj druhý nejstarší syn. Je to spíše uzavřený kluk se sklony k sebepoškozování – škrábe se na čele tak moc, až z toho má jizvy. Svůj volný čas tráví převážně sám, ostatních dětí se straní.

Když se narodil, byl to krásný malý uzlíček. Téměř okamžitě však musel podstoupit operaci srdce. Postupem času mu byla zjištěna také sluchová vada, takže dnes nosí dvě sluchadla. Tím bohužel výčet jeho zdravotních obtíží nekončí. Daniel trpí epilepsií, ale bere léky, tak se nám to daří nějak zvládat. Dále má diagnostikovanou ADHD – má spoustu energie, kterou ale neumí vybít správným způsobem. S tím se pojí i jeho problém se zpracováním různých emocí. S některými situacemi se nedokáže vypořádat, a pak reaguje pláčem, křikem, nebo úplnou nekomunikací. Ale snažíme se to řešit.

Daniel bydlí se mnou a svými 4 sourozenci v pronajatém bytě. Od ledna 2018 jsem rozvedená, takže je pro mě péče o děti náročná zejména z hlediska výdajů. Dvě z mých dětí chodí do školy a je potřeba jim obstarat vše potřebné. Další dvě čeká školka, a i to vyžaduje dost peněz. Proto bych ráda poprosila o finanční příspěvek na školní obědy pro Daniela. Na to už mi finance nezbývají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě