Školní obědy pro Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2020/2021

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Terezku a její prarodiče znám díky spolupráci rodiny a sociálně aktivizační služby, kde působím jako sociální pracovnice. Prarodiče mají v péči tři vnoučata, o která nebyli jejich drogově závislí rodiče schopni se řádně postarat. Babička s dědou však disponují jen starobními důchody a přídavky na děti, výživné bohužel ani jeden z rodičů neplatí. Finanční rozpočet je velmi napjatý a rodina se pohybuje na hranici hmotné nouze, velmi by jim proto pomohl příspěvek na Terezčiny školní obědy, na které doma nejsou peníze. I když Terezka nemá obědy zaplacené, musí bohužel do jídelny docházet spolu s dalšími dětmi a přihlížet tomu, jak ostatní jedí. Pojďme jí proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,752 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která vyrůstá u prarodičů

Dvanáctiletá Terezka vyrůstá se svými sourozenci u prarodičů. Babičku s dědou má moc ráda, hodně času u nich s brášky trávila i v době, kdy ještě bydlela s rodiči. Ti se bohužel o své děti nedokázali pořádně postarat, proto prarodiče podali návrh, aby byly děti svěřeny do jejich péče.

Rodina dnes bydlí v bytě 2+1. Žijí jen ze starobních důchodů a přídavků na děti. Rodiče by na děti měli platit výživné, to se ale bohužel neděje. Protože je oběma prarodičům přes sedmdesát let, přivýdělky už nejsou v jejich fyzických možnostech, v domácnosti tak chybí finance na úhradu školních obědů pro Terezku.

Terezka však do jídelny chodí společně se svými spolužáky a představa, jak sedí a dívá se na své hodující spolužáky, je pro babičku velmi bolestná. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě