Školní obědy pro učenlivou Livii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školní jídelně na 6 měsíců

Obrázek daru
Darja  Šimlová
Patron příběhu

Darja Šimlová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Livie zatím spolupracuji krátce. Dostala jsem na ně kontakt od pracovnice OSPOD a snažím se jim pomoci s jejich špatnou finanční situací. Ta je natolik zlá, že si nemohou dovolit dceři hradit školní obědy. Livia je velmi živá holčička. Navštěvuje 1. třídu základní školy, je šikovná a rychle se učí. Je nejstarší ze 4 dětí a doma vždy svým sourozencům vypráví o tom, co se ve škole naučila. Také rodičům pomáhá s péčí o ně. Za svoji snahu a píli si zaslouží naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,620 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Livie, která žije s rodiči a sourozenci na ubytovně

Devítiletá Livia moc ráda zpívá a tančí. Nejvíce ji však fascinuje balet a sní o tom, že z ní jednou bude úspěšná baletka. Livia chodí do 1. třídy a zatím se jí ve škole moc líbí. Trošku ji ale trápí to, že nemůže chodit se spolužáky na obědy. Doma totiž na zaplacení obědů nejsou peníze.

Livia má 3 sourozence a společně se svými rodiči žijí na ubytovně. Maminka pobírá rodičovský příspěvek a tatínek je vedený na úřadu práce. Původně pracoval na farmě, nedávno ale o své zaměstnání přišel. Rodiče tak momentálně zvládnou zaplatit jen to nejnutnější a na školní obědy už nezbývá.

Pojďme proto Livii na obědy přispět my. Zaslouží si mít ve škole vydatné a teplé jídlo.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě