Školní pomůcky a batoh pro Dášu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

aktovku a školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz a Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Dáša je patnáctiletá slečna, do jejíž rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice v rámci projektu Podpora rodičovských kompetencí. Projekt je určen pro rodiny, které jsou dlouhodobě v evidenci OSPOD. Dáša je nejstarší z devíti sourozenců, o které rodiče pečují. V loňském roce se rodině podařilo odstěhovat se z ubytovny pro sociálně slabé do nájmu rodinného domu. Zde má rodina sice dostatek prostoru, dům však potřebuje rekonstrukci. Rodiče svými silami dům postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Dáša jako nejstarší dítě hodně pomáhá s péčí o domácnost a o mladší sourozence, chodí do obchodu, vaří, uklízí, hlídá nejmladšího dvouletého bratra. Mamince je zkrátka velkou oporou a dobrou pomocnicí. Rodiče by ji rádi odměnili novými věcmi do školy, avšak scházejí jim na to finance. Dáša je obětavá, empatická, ví, že je třeba mnoho oprav na domečku. Často se ve prospěch svých sourozenců vzdá koupě nových věcí. Zaslouží si proto pořádné školní pomůcky, se kterými bude i lépe přijímána mezi svými spolužáky.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,832 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky

S manželem jsme spolu 15 let a za tu dobu jsme na svět přivedli 9 dětí. Nejstarší je naše patnáctiletá Dáša, která mi doma hodně pomáhá – umí se postarat o domácnost i své sourozence. Nejprve vždy myslí na ostatní a až potom na sebe. Je úžasná.

Dáša se chystá do 8. třídy a potřebuje nový batoh, sešity, propisky a další školní pomůcky. V průběhu loňského školního roku jí úplně odešel batoh, takže až do vysvědčení nosila věci ve vaku přes rameno. Spolužáci se jí za to smáli a ona chodila domů nešťastná.

Nechci, aby se taková situace opakovala, proto vás moc prosím o pomoc. Sama jí batoh ani školní pomůcky pořídit nemůžu. Jsem totiž na rodičovské dovolené a manžel zatím pracuje jen brigádně. Aktivně si ale hledá práci. Za vaši pomoc budeme nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě