Školní pomůcky a batoh pro Lucianu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

batoh a školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Lucianu znám díky spolupráci s její maminkou v naší poradně, kde společně řešíme péči o děti a vymáhání výživného. Pomáháme mamince také po materiální stránce – zajišťujeme oblečení pro děti, vydáváme potvrzení pro potravinovou pomoc apod. Maminka udělala ve svém životě pár chyb, všechny se je ale snaží napravit. O svých pět dětí se příkladně stará, zajímá se, zda jim něco nechybí, vychovává je k ohleduplnosti a laskavosti. Chce, aby z nich vyrostly slušní a hodní lidé. Luciana je nyní v 1. ročníku na učilišti. Základní školní potřeby jí maminka zvládla zajistit, Luciana ale stále postrádá pořádný školní batoh a některé další pomůcky, na které už maminka nemá peníze. Proto prosí o pomoc Patrona dětí. Luciana není klasická dívka v pubertě. Je tichá, skromná, hodná a pubertální výlevy se jí vyhýbají. Mamince doma hodně pomáhá, sourozencům radí s učením. Sama se svému studiu odpovědně věnuje. Pomoc si opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,969 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své středoškolačky Luciany

Šestnáctiletá Luciana letos nastoupila do 1. ročníku oboru kuchař/číšník. Škola ji moc baví a poctivě se do ní připravuje. Zvládla jsem jí pořídit základní školní potřeby, už mi ale nezbyly peníze na pořádný batoh. S novým pololetím bude navíc potřeba dokoupit ještě nějaké další pomůcky, na to už ale nemám peníze.

O Lucianu a její 4 sourozence se starám sama. Její tatínek výživné téměř neposílá, a když už náhodou ano, jedná se například o 50 korun jednou za pár měsíců. Já jsem na rodičovské dovolené s dvouletou dcerkou Jasmínkou a kromě rodičovského příspěvku pobírám dávky v hmotné nouzi. To ale na péči o pět dětí nestačí.

A tak bych vás na tomto místě chtěla poprosit o příspěvek na batoh, který by Lucianu doprovodil celým studiem, a školní pomůcky. Sama jí nic z toho pořídit nedokážu. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě