Školní pomůcky pro budoucího prvňáčka Chanelku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

aktovku a školní potřeby; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Bc. Martina  Rábová
Patron příběhu

Bc. Martina Rábová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Chanelkou jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice v organizaci ABATAB, spolku pro péči o rodinu. Její rodina je v našem spolku vedena od ledna roku 2016, kdy začala naše spolupráce. Chanelka je moc šikovná holčička, které bude zanedlouho 6 let. Má ráda výtvarnou činnost, tvoření, hudbu a tancování. Se svými rodiči a bráškou bydlí ve vyloučené lokalitě v sociálním bytě, její rodiče jsou závislí na sociálních dávkách a zatím se jim nedaří najít zaměstnání. Oba se ale snaží si přivydělávat alespoň na brigádách. Domácnost, ve které Chanelka žije, je vybavená odpovídajícím vybavením, Chanelka je vždy hezky a čistě oblečená. Rodičům ale schází peníze na pořízení školních potřeb, které bude Chanelka od září potřebovat. Nastupuje totiž do 1. třídy a už se tam moc těší. Rozhodli se proto požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,217 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Chanelky, která se už nemůže dočkat nástupu do 1. třídy

Chanelka je energická a snaživá holčička, která v srpnu oslaví 6. narozeniny. Je hodně tvořivá, ráda maluje a vyrábí. Má také velké hudební nadání. Ve školce jí dokonce bylo doporučeno, aby začala docházet do základní umělecké školy na hudebku. K tomu bohužel nakonec nedošlo, protože její rodiče neměli na hudební kroužek peníze.

Chanelka bydlí s rodiči a starším bráškou Jirkou. Její tatínek bohužel nedávno přišel o práci a zatím se mu nepodařilo sehnat si novou. Snaží se ale přivydělávat si na brigádách stejně jako maminka. Jejich příjmy však na pokrytí všeho nezbytného nestačí, a tak pobírají i dávky hmotné nouze.

Chanelka se v září chystá do 1. třídy a už několik měsíců o tom mluví. Do školy se moc těší. Jako každý prvňáček bude i ona potřebovat aktovku, školní pouzdro, věci na tělocvik i výtvarku. Rodiče ale stojí před problémem, kde na tyto školní pomůcky sehnat peníze. Naštěstí se dozvěděli o Patronovi dětí a rozhodli se požádat o finanční podporu. Pojďme jim společně pomoci a dejme Chanelce šanci začít svoji školní docházku se vším potřebným.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě