Školní pomůcky pro budoucího prvňáčka Jenifer

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní výbavu pro prvňáčka (aktovku, penál, školní potřeby, box na svačinu); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou malé Jenifer spolupracuji od ledna roku 2017. V té době totiž její maminka zjistila, že je Jenifer věkově předškolákem, a tudíž má povinnost chodit do školky. Maminka bohužel tuto skutečnost podcenila. Vzhledem k péči o svoji roční dceru neměla čas se Jenifer věnovat tak, jak bylo potřeba. Malá předškolačka ale dostala odklad, takže ji nástup do 1. třídy čeká až letos. Momentálně se tak s maminkou i Jenifer věnujeme předškolní přípravě, zaměřujeme se však také na hledání vhodnějšího bydlení. Nyní žije maminka se svými dvěma dcerami v nezkolaudovaném rodinném domě patřícímu babičce. K dispozici tam mají pouze jednu místnost, společně potom užívají kuchyň a koupelnu. V domě také nepravidelně přebývá maminčina starší sestra s dětmi, a dokonce i její mladší sestra. V domácnosti je tedy poměrně rušno. Takové podmínky však Jenifer neposkytují klid na předškolní, potenciálně školní přípravu. Maminka nyní čerpá rodičovský příspěvek na mladší dceru a nemá možnost přivýdělku. Jenifer už půjde do školy a maminka by jí samozřejmě ráda pořídila kvalitní školní výbavu. Bohužel to však není v jejích finančních možnostech. Pokud se ale podaří sehnat peníze na výbavu pro prvňáčka prostřednictvím Patrona dětí, Jenifer se bude moci soustředit na školu a nebude muset čelit posměchu plynoucímu z toho, že má nedostatečné, nekvalitní nebo nehezké školní vybavení.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,783 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jenifer, která se chystá do 1. třídy a nemá potřebné školní pomůcky

Jenifer v červnu oslaví 7. narozeniny. Jako každá malá holčička si přeje spoustu věcí, ze všeho nejvíc ale touží po krásné holčičí aktovce a pouzdru na tužky a pastelky, ideálně v růžové barvě. Jenifer totiž v září nastupuje do 1. třídy a moc se na to těší. Bohužel, na aktovku ani pouzdro doma nejsou peníze.

Jenifer bydlí se svojí maminkou a roční sestřičkou v domě u babičky. Maminka pobírá rodičovský příspěvek a má nárok na alimenty, ty však otec dětí neposílá. Babička s dědou se jí snaží pomáhat, protože ale sami nejsou v dobré finanční situaci, mohou své dceři a jejím dětem poskytnout jen střechu nad hlavou.

Prioritou celé rodiny je nyní vymyslet způsob, jak získat dostatek finančních prostředků na nákup všech potřebných pomůcek, která bude malá školačka potřebovat. Maminku děsí, že by se Jenifer cítila odstrčená nebo nosila ze školy poznámky za to, že něco nemá. Naštěstí ale narazila na Patrona dětí a s podporou své sociální pracovnice se rozhodla, že zkusí požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě