Školní pomůcky pro dobrosrdečného Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky a boty na sport; dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Pavel  Kužela
Patron příběhu

Pavel Kužela

zakladatel spolku Mapaj, který pomáhá nemocným a potřebným dětem

Komentář patrona

Michal byl po dobu dvou let v péči svého otce. Koncem července byl však z rozhodnutí soudu otci odebrán. Michal přišel k mamince bez jakýchkoli osobních věcí a oblečení, takže se teď musí pořídit všechno důležité. Maminka je ale po operaci kolene, a protože se kvůli trvalým následkům nemůže vrátit do původní práce, hledá si nyní jinou práci. Bohužel tak trpí nedostatkem finančních prostředků a momentálně Michalovi nemůže pořídit školní pomůcky a obuv na sport. Proto žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,572 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc pro Míšu, který ještě nedávno neměl vůbec nic

Čtrnáctiletý Míša teď chodí do 9. třídy. Letos se bude rozhodovat o svém budoucím povolání, ale zdá se, že má jasno. Už 4 roky ho baví vaření, a tak by se rád dostal na obor kuchař – číšník. Vaření je pro něj velkou vášní a má radost, když ostatním jeho jídlo chutná. Míša si také užívá jízdu na kole a má plán, že si jednou pořídí pořádné sportovní kolo a bude se tomuto sportu věnovat víc.

Míša je hodně citlivý a dobrosrdečný kluk. Každému chce pomoci a nedokáže moc rozlišit, kdo pomoc opravdu potřebuje a kdo ho jenom využívá. V poslední době je navíc hodně smutný. Míšovi rodiče spolu už dlouho nežijí a Míša se před dvěma lety rozhodl, že by rád žil se svým otcem. Bohužel to ale nedopadlo moc dobře. Koncem července tohoto roku musela pracovnice OSPOD Míšu z otcovy péče odebrat. Otec totiž odjel do zahraničí a Míšu nechal doma samotného – bez jídla a finančních prostředků. A tak se Míša vrátil zpátky k mamince. S sebou si ale přivezl jen jedno tričko a jedny kraťasy. Ze všeho, co mu před tím nakoupila maminka, už vyrostl, a otec mu nikdy nic nového nepořídil.

Finanční situace maminky a Míši teď není dobrá. Otec na Míšu výživné neposílá a maminka utrpěla úraz kolene a je po operaci. Kvůli trvalým následkům tohoto úrazu se však nemohla vrátit do původního zaměstnání, takže si v současné době hledá jinou práci, kterou se svým handicapem zvládne. Než se tak stane, prosí o pomoc s nákupem školních pomůcek. Pomozme jim společně.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě