Školní pomůcky pro fotbalistu Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Rita Levinská
Patron příběhu

Rita Levinská

pracovnice Charity Přelouč

Komentář patrona

Pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Posláním naší služby je profesionální pomoc a podpora rodinám s nezaopatřenými dětmi v nepříznivé životní situaci, kterou nedokáží sami řešit. Chceme přispívat k obnovení základních funkcí rodiny a její samostatnosti. Prostřednictvím pracovníků služby nabízíme víru v dobro a naději tam, kde už nebyla. Služby poskytujeme terénní formou v domácím prostředí, ve vyhrazeném čase také v sídle služby ambulantní formou. Nikolasova rodina s námi spolupracovala od roku 2015 do roku 2018. Jejich situace byla velmi nepříznivá, opakovaně se nedařilo nalézt vhodné bydlení. Maminka i tatínek však za dobu naší spolupráce udělali velké pokroky. Povedlo se jim změnit myšlení z původního "dejte nám" na "snažíme se starat sami". Rodina má dnes pronajatý malý byt, pravidelně hradí nájem i ostatní poplatky. Tatínek pracuje, maminka si nyní přivydělává ve veřejně prospěšných pracích. Ještě dlouho je ale budou dohánět hříchy minulosti. Exekuce z platu připravují rodinu o podstatné finanční částky, proto v současné době uvažují o podání žádosti o oddlužení. Objem peněz, se kterým rodina skutečně měsíčně hospodaří, jim nedovoluje tvořit si finanční rezervy a v případě kumulace potřeb dětí nejsou rodiče schopni je naplnit. Nikolasovi bych nyní přála, aby měl ve škole vše potřebné. V minulosti, kdy některé školní pomůcky neměl, měl obavy z toho, že se na něj bude paní učitelka zlobit. Měl strach také z toho, že ho spolužáci nevezmou mezi sebe. Pokud ale díky Patronovi dětí bude mít vše potřebné, ničeho podobného se už nebude muset obávat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,132 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nikolase, který nemá potřebné školní pomůcky

Desetiletý Nikolas má ze všeho nejraději fotbal. Na hřišti je mnohem raději než doma a není se mu co divit. Má totiž 8 sourozenců, a protože mají s rodiči malý byt, chybí mu soukromí. Nikolas je také manuálně zručný a rád opravuje staré věci. Teď má ale trošku starosti. Ze školy totiž přinesl seznam věcí, které bude potřebovat, a má strach, že na ně doma nebudou peníze. A jeho strach je oprávněný.

Tatínek sice pracuje a maminka si přivydělává na vedlejší pracovní poměr, přesto počítají každou korunu. Rodiče mají navíc dluhy, jejichž splácení výrazně zatěžuje rodinný rozpočet. A protože musí vybavit 6 dětí věcmi do školy a školky, je pro ně začátek školního roku finančně nejnáročnějším obdobím.

Aby Nikolas letos nebyl tím klukem, který ve škole nic nemá, rozhodla se maminka požádat o pomoc s nákupem školních pomůcek vás. Díky vašemu finančnímu daru bude moci Nikolas do školy kráčet s hlavou vztyčenou a bez obav. A to za to stojí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě