Školní pomůcky pro knihomola Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Rita Levinská
Patron příběhu

Rita Levinská

pracovnice Charity Přelouč

Komentář patrona

Pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Posláním naší služby je profesionální pomoc a podpora rodinám s nezaopatřenými dětmi v nepříznivé životní situaci, kterou nedokáží sami řešit. Chceme přispívat k obnovení základních funkcí rodiny a její samostatnosti. Prostřednictvím pracovníků služby nabízíme víru v dobro a naději tam, kde už nebyla. Služby poskytujeme terénní formou v domácím prostředí, ve vyhrazeném čase také v sídle služby ambulantní formou. Davídkova rodina s námi spolupracovala od roku 2015 do roku 2018. Jejich situace byla velmi nepříznivá, opakovaně se nedařilo nalézt vhodné bydlení. Maminka i tatínek však za dobu naší spolupráce udělali velké pokroky. Povedlo se jim změnit myšlení z původního "dejte nám" na "snažíme se starat sami". Rodina má dnes pronajatý malý byt, pravidelně hradí nájem i ostatní poplatky. Tatínek pracuje, maminka si nyní přivydělává ve veřejně prospěšných pracích. Ještě dlouho je ale budou dohánět hříchy minulosti. Exekuce z platu připravují rodinu o podstatné finanční částky, proto v současné době uvažují o podání žádosti o oddlužení. Objem peněz, se kterým rodina skutečně měsíčně hospodaří, jim nedovoluje tvořit si finanční rezervy a v případě kumulace potřeb dětí nejsou rodiče schopni je naplnit. Davídek nyní potřebuje školní pomůcky, rodiče mu je ale koupit nemohou. Davídek je jiný než jeho sourozenci. Rád čte, chodí do knihovny a chce se dozvídat nové věci. Ve škole dělá vše proto, aby měl hezké známky, a já mu ze srdce přeji jen samé úspěchy. Pořádné školní pomůcky by ho v jeho snažení jistě podpořili, pojďme mu na ně proto přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,062 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Davídka, který nemá potřebné školní pomůcky

Dvanáctiletý Davídek je velkým fanouškem historie. Neustále leží v knihách a večer nám vždycky fascinovaně vypráví o tom, co se dočetl. Hodně času tráví také v knihovně, kde ho už moc dobře znají. Davídek má rád pořádek, takže každá jeho věc má své místo. Bylo by fajn, kdyby s ním pořádkumilovnost sdíleli i jeho sourozenci, zatím tomu tak ale není.

S manželem máme dohromady 9 dětí. Tři z nich jsou už dospělé, zbylých šest chodí do školky a školy. Jejich tatínek pracuje, já si přivydělávám na vedlejší pracovní poměr, protože ale splácíme dluhy z minulosti, nedaří se nám ušetřit. Jakékoli výdaje nad rámec bydlení a potravin jsou mimo naše finanční možnosti.

Davídek ale potřebuje školní pomůcky, bez nich se ve škole neobejde. Jde už do 6. třídy a má obavy, aby mu něco nechybělo. A protože se nemáme na koho jiného obrátit, prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě