Školní pomůcky pro Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (včetně tenisek do tělocviku); dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

aktivizační pracovnice v Sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Natálku jsem poznala v rámci výkonu svého povolání aktivizační pracovnice. Natálka bydlí pouze s maminkou, svého otce nikdy nepoznala. Dříve bydlely u maminčiných rodičů, později na ubytovnách či u známých, od dubna mají konečně byt. Maminka je v invalidním důchodu II. stupně, pracuje a snaží se, aby Natálce nic nechybělo. Bohužel však už druhým rokem splácí insolvenci, takže jí po úhradě všech nezbytných výdajů moc peněz nezbyde. Nemůže proto Natálce koupit boty do tělocviku ani školní pomůcky, které její dceři velmi chybí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,808 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, jejíž maminka se potýká s finanční tísní

Jedenáctiletá Natálka a její maminka se od letošního dubna zabydlují v novém bytě. Když se ho mamince podařilo najít, měly z toho obě dvě obrovskou radost. V předchozích letech totiž bydlely po ubytovnách, v nevyhovujících bytech nebo u známých, takže jsou teď šťastné, že mají konečně opravdový domov.

Velkým problémem jsou však finance. Maminka má zažádáno o příspěvek na bydlení, než jí však bude schválen, musí s Natálkou vyžít z maminčina invalidního důchodu II. stupně a její výplaty z práce na částečný úvazek. Velký díl z celkových příjmů navíc padne na splátku insolvence, takže děvčatům mnoho peněz nezbyde.

Natálka si velmi dobře uvědomuje, jak negativně na maminku nedostatek peněz působí. Ona sama to pociťuje zejména ve škole, kde jí spolužáci dávají najevo, že nemá to, co oni. Natálce chybí například některé školní potřeby a boty do tělocviku, maminka ale nemá dost peněz na to, aby jí chybějící věci dokoupila. Rozhodla se proto požádat o pomoc Patrona dětí. Věří, že s vaší pomocí začne Natálka příští školní rok s tím, že má vše, co ke školní docházce potřebuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě