Školní pomůcky pro Rozárku a Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Renata  Jelínková
Patron příběhu

Renata Jelínková

školní asistentka

Komentář patrona

S Lukáškem a Rozárkou se znám ze své pracovní pozice – pracuji jako školní asistentka na základní škole, kam oba docházejí. Lukáška a Rozárku vychovávají prarodiče, kteří jsou již důchodového věku. Matka dětí péči o ně nezvládala, takže hrozilo jejich odebrání do dětského domova, otec je neznámý. Rodina nyní žije na ubytovně v jedné místnosti, protože dům, ve kterém žili, vyhořel. Požár domu děti zažily, byly v něm. Rodinu ale provázejí i jiná traumata – syn prarodičů zahynul s manželkou při autonehodě, o jejich dvě dcerky se stará druhá babička. I přes tyto těžkosti žijí Lukášek s Rozárkou v láskyplném prostředí. Finanční dar na školní pomůcky by pro rodinu představoval výraznou pomoc a úlevu rodinnému rozpočtu.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,453 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svých vnoučat, která má v péči

Lukášek a Rozárka jsou má vnoučata, která vyrůstají se mnou a svým dědou. Obě děti už chodí do školy – Lukášek je šikovný čtvrťák a Rozárka třeťák. Lukášek je u nás od narození, mladší Rozárka k nám přišla později. Když se narodila, dostala naše dcera šanci se o ni postarat, bohužel to ale nedokázala. Hrozilo, že jí bude naše vnučka odebrána a poputuje do dětského domova, což jsme nemohli dopustit. A tak jsme si ji vzali k sobě.

Já jsem v invalidním důchodu a manžel ve starobním. Mnohdy nás navštěvují různé nemoci, které k našemu věku patří, ale i přesto se snažíme o děti starat co nejlépe. V loňském roce však vyhořel dům, ve kterém jsme společně žili, takže jsme s dětmi skončili na ubytovně. Intenzivně hledáme nové bydlení, ale zatím se to nedaří. Péče o děti, zajištění domácnosti a placení všech nutných výdajů úplně vyčerpává náš rozpočet. Škola, kterou děti navštěvují, je navíc hodně daleko. Přímé autobusové spojení tam bohužel není, ubytovna stojí uprostřed ničeho, takže děti každý den do školy vozíme. A to také něco stojí.

V tuto chvíli bychom měli Lukáškovi i Rozárce nakoupit školní potřeby, které potřebují do 2. pololetí. Takový výdaj si teď ale nemůžeme dovolit. Proto jsme se po dlouhém rozhodování odhodlali požádat o pomoc Patrona dětí.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě