Školní pomůcky pro Simonku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice ve službě Podpora rodiny a se Simončinou maminkou spolupracuji od října roku 2018. Maminka zůstala po odchodu partnera do vězení sama se dvěma dětmi. Museli opustit původní bydlení a chvíli pobývali po příbuzných, než se jim podařilo zakotvit alespoň na bývalé ubytovně. Ubytování to pro děti není zrovna nejvhodnější, ale je to lepší než nic. Maminka nastoupila v dubnu do zaměstnání a snaží se dětem zajistit vhodnější bydlení, s čímž jí pomáhám. Společně s dětmi také pracujeme na školní přípravě. Vždy mě překvapí, s jakým nadšením se věnují různým úkolům, takže si s nimi za odměnu vždy zahraji nějakou hru. S příchodem nového školního roku by maminka Simonce ráda pořídila potřebné školní pomůcky. V minulém roce jí některé věci chyběly a spolužáci se jí za to smáli. Letos by si proto maminka moc přála, aby její dcerka měla opravdu všechno. Protože jí však školní potřeby nedokáže sama pořídit, obrátila se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,835 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své Simonky

Desetiletá Simonka a jedenáctiletý Slávek jsou mé šikovné děti, se kterými bydlím v prostorách bývalé ubytovny. Máme pro sebe jednu místnost v bytě 3+1, který sdílíme s kamarádkou a jejími dvěma dětmi a mojí již dospělou dcerou a jejím dítětem. Vím, že Simonka i Slávek touží po větším soukromí, zatím se mi ale nedaří najít byt, který bychom si mohli dovolit. Teď jsem však ráda, že máme alespoň střechu nad hlavou.

Tatínek dětí s námi nežije. Momentálně je ve výkonu trestu odnětí svobody, takže jsem na všechno sama. Po jeho nástupu do vězení jsem s dětmi musela opustit náš tehdejší byt a chvíli zůstat u příbuzných. Pak se mi podařilo získat náš současný pokoj ve sdíleném bytě. Není to sice nic moc, ale věřím, že brzy najdu bydlení jenom pro nás tři.

Simonka se už těší do školy a pořád se mě chodí ptát, jestli bude mít opravdu všechny potřebné školní pomůcky. Loni totiž některé věci neměla, protože jsem jí je nemohla pořídit, a byla z toho dost nešťastná. Já sice pracuji, na školní pomůcky mi ale finance nezbývají. Nechci, aby se jí spolužáci zase smáli, že nemá ani pořádné pouzdro, proto vás moc prosím o pomoc. Díky vašemu příspěvku bude Simonka šťastná a do školy bude konečně chodit beze strachu z posměchu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě