Školní pomůcky a učebnice pro Nellinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky a učebnice

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

Předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Pokorných jsem se seznámila na jaře roku 2013. Od té doby jim jako nezisková společnost Daveláček v rámci možností pomáháme. Jde o rodinu žijící na hranici chudoby. Bydlí v malé vesnici poblíž Prahy v polorozpadlém, vlhkém, plísněmi zamořeném domě. Bez teplé vody, se suchým záchodem na dvoře. V rodině je matka samoživitelka, 4 děti ve věku od 5 - 14 let a jeden již dospělý syn, který si momentálně hledá práci. Další dvě dospělé dcery si žijí svými životy. Dva nejmladší chlapci jsou alergici a astmatici. Moc bych si přála, aby se tato rodina měla lépe. Momentálně pro ně intenzivně hledáme lepší bydlení. Maminka by potřebovala pomoci s financováním nezbytných školních potřeb, které potřebují její tři nejmladší děti. Proto Vás prosím o pomoc a přimlouvám se za ně.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,123 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Nellince a její mamince v těžkém životním období

Jsem matka samoživitelka a mám 7 dětí. Dvě nejstarší dospělé dcery s námi už nežijí. S ostatními dětmi bydlím v bytě, který nám zprostředkoval spolek Daveláček. Teď se těšíme na společně strávené Vánoce.

Pracuji jako uklízečka v mateřské škole v Davli, po finanční stránce se nám však nevede moc dobře. Nikdy jsem od nikoho žádné peníze nežádala, teď se však nacházím v situaci, kdy nevím, zda to všechno zvládnu. Po exmanželovi vymáhám výživné, bohužel zatím bezúspěšně. Do práce nechodí (prý aby mi nemusel nic posílat), exekutoři na něj nemůžou a dluh na výživném je už 180 tisíc.

Moje úžasná dcera Nellinka má teď 12 let. Je to tiché děvče a hodně se zajímá o ruční práce. Začala se učit vyšívat a plést a až se to pořádně naučí, pravděpodobně ji od toho nebudeme moci odtrhnout. Nellinka je náš snílek a mě jen moc mrzí, že jí nemohu splnit její sny. Musím se postarat i o své další děti a mám slzy v očích, když si uvědomím, co všechno jim nemohu dopřát.

Nellince jsem z finančních důvodů stále nezaplatila učebnice a nemohu jí nakoupit ani školní pomůcky. Teď je v šesté třídě a školní pomůcky ji velmi chybí. Navíc se ve třídě ani necítí dobře, když nemá to, co k výuce potřebuje. Pro bych ráda požádala příznivce projektu PATRON o příspěvek na pořízení nezbytných školních potřeb pro Nellinku. Moc děkuji!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě