společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Školní pomůcky a učebnice pro Nellinku

Přispívali jste na

školní pomůcky a učebnice

Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

Předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Pokorných jsem se seznámila na jaře roku 2013. Od té doby jim jako nezisková společnost Daveláček v rámci možností pomáháme. Jde o rodinu žijící na hranici chudoby. Bydlí v malé vesnici poblíž Prahy v polorozpadlém, vlhkém, plísněmi zamořeném domě. Bez teplé vody, se suchým záchodem na dvoře. V rodině je matka samoživitelka, 4 děti ve věku od 5 - 14 let a jeden již dospělý syn, který si momentálně hledá práci. Další dvě dospělé dcery si žijí svými životy. Dva nejmladší chlapci jsou alergici a astmatici. Moc bych si přála, aby se tato rodina měla lépe. Momentálně pro ně intenzivně hledáme lepší bydlení. Maminka by potřebovala pomoci s financováním nezbytných školních potřeb, které potřebují její tři nejmladší děti. Proto Vás prosím o pomoc a přimlouvám se za ně.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,123 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Nellince a její mamince v těžkém životním období

Jsem matka samoživitelka a mám 7 dětí. Dvě nejstarší dospělé dcery s námi už nežijí. S ostatními dětmi bydlím v bytě, který nám zprostředkoval spolek Daveláček. Teď se těšíme na společně strávené Vánoce.

Pracuji jako uklízečka v mateřské škole v Davli, po finanční stránce se nám však nevede moc dobře. Nikdy jsem od nikoho žádné peníze nežádala, teď se však nacházím v situaci, kdy nevím, zda to všechno zvládnu. Po exmanželovi vymáhám výživné, bohužel zatím bezúspěšně. Do práce nechodí (prý aby mi nemusel nic posílat), exekutoři na něj nemůžou a dluh na výživném je už 180 tisíc.

Moje úžasná dcera Nellinka má teď 12 let. Je to tiché děvče a hodně se zajímá o ruční práce. Začala se učit vyšívat a plést a až se to pořádně naučí, pravděpodobně ji od toho nebudeme moci odtrhnout. Nellinka je náš snílek a mě jen moc mrzí, že jí nemohu splnit její sny. Musím se postarat i o své další děti a mám slzy v očích, když si uvědomím, co všechno jim nemohu dopřát.

Nellince jsem z finančních důvodů stále nezaplatila učebnice a nemohu jí nakoupit ani školní pomůcky. Teď je v šesté třídě a školní pomůcky ji velmi chybí. Navíc se ve třídě ani necítí dobře, když nemá to, co k výuce potřebuje. Pro bych ráda požádala příznivce projektu PATRON o příspěvek na pořízení nezbytných školních potřeb pro Nellinku. Moc děkuji!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 19 dní
Učebnice do školy pro Vlaďku
1,000 Kč
Cílová částka 3,387 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh