Školní potřeby pro budoucího prvňáčka Adélku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní výbavu pro prvňáčka; dar zajišťují Mall.cz a SEVT.cz

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Adélka je moc milá slečna, která nastupuje letos do první třídy. Znám jí již od května 2018. Do rodiny jezdím pravidelně každý týden. Spolupracuji s nimi od chvíle, kdy se nastěhovali na ubytovnu. Příliš vhodné ubytování to nebylo, ale byla to střecha nad hlavou. Rodiče se snažili, ale bylo jejich 5 dcer spokojených. Když už vše vypadalo dobře, tak přišla velká rána. Tatínek musel nastoupit do výkonu trestu. Maminka zůstala na 5 dětí sama. Situace to byla více než náročná, ale maminka díky pomoci ostatních našla nový byt, kde mají holčičky svůj prostor a místo na hraní. Jako prvňáček potřebuje Adélka spoustu věcí. Mamince na ně už bohužel nezůstávají peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,003 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh budoucího prvňáčka Adélky, která si přeje novou výbavu do první třídy

Adélka bydlí se svými 4 sestrami a maminkou v pronajatém bytě. Ráda tancuje, poslouchá hudbu a moc ráda má výtvarné činnosti. Její maminka je samoživitelka a v březnu tohoto roku zústala na svých 5 dětí sama. Otec totiž musel nastoupil do výkonu trestu.

"Ze dne na den jsem tak zůstala sama s 5 dětmi. Bydlela jsem s nimi na ubytovně, což samozřejmě nebylo vhodné – hlavně pro holky. Ale před nedávnem jsme se všichni společně přestěhovaly do krásného bytu. Máme z něj obrovskou radost. Bydlí se nám v něm opravdu skvěle. Mé dcery mají konečně svůj prostor, ve kterém si mohou hrát a vyrůstat opravdu doma. Abych ale mohla stěhování zrealizovat, stálo mě to hodně sil a hlavně veškeré mé úspory." říká maminka Adélky.

Adélka jde teď v září do první třídy. Jako prvňáček potřebuje opravdu spoustu věcí. Tašku a penál už má, ale chybí jí školní a výtvarné potřeby, na které mamince už peníze nezbývají. Moc by si přála, aby Adélka mohla nastoupit do první třídy a měla vše potřebené jako ostatní děti. Pomůžeme jim?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě