Školní potřeby pro budoucího prvňáčka Mikuláška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Taťána  Hrušková
Patron příběhu

Taťána Hrušková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Mikulášek bydlí s maminkou, tatínkem a 4 sourozenci. Maminka je bohužel nemocná, finanční zajištění rodiny tak leží jen na tatínkovi. Ten se snaží, jak může, peněz je v rodině ale zoufale málo. A tak se jim snažím vypomáhat. Jednou ke mně Mikulášek přišel v roztrhaných botách, protože jeho rodiče neměli na nové. Hned jsem se sebrala a šla mu je koupit. Ne vždy si však mohu dovolit jim finančně vypomoci. Mikulášek teď potřebuje školní potřeby včetně aktovky, rodiče mu je ale pořídit nemohou. Proto s mojí podporou žádají o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,132 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mikuláška, který má vážně nemocnou maminku

Sedmiletý Mikulášek se v září chystá do 1. třídy. Už se nemůže dočkat nového prostředí a kamarádů, moc se také těší na to, až si konečně bude moci sám přečíst nějakou pohádku. Pořád se ale maminky ptá, jestli opravdu bude mít vlastní aktovku, pouzdro s tužkami a pastelkami a sešity. Nástup do školy se blíží a on zatím nic z toho nemá. A maminka neví, jak mu má odpovědět.

Mikulášek bydlí s rodiči a 4 sourozenci v podnájmu. Tatínek pracuje, částečně se ale také stará o maminku. Ta je vážně nemocná a v současné době prochází chemoterapií. Pro tatínka není snadné všechno finančně utáhnout a někdy se bohužel stává, že na něco prostě peníze nejsou. A v tuto chvíli scházejí finance na školní potřeby pro Mikuláška.

Rodiče jsou zoufalí. Vědí, že Mikuláška nemohou poslat do školy bez aktovky, psacích potřeb a sešitů, proto se rozhodli zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí. Pomozme jim.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě