Školní potřeby pro Ivetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

aktivizační pracovnice ve službě Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Ivetku jsem poznala při výkonu svého povolání - jsem terénní aktivizační pracovnice – a pravidelně se vídáme během konzultací. S její maminkou spolupracuji od května roku 2017 na celkovém zlepšení sociální situace rodiny. Maminka řeší svoji dluhovou situaci, snažíme se také upravit rodinný rozpočet tak, aby se snižovaly výdaje a zvyšovaly příjmy. Ivetka nyní potřebuje nové školní pomůcky, protože ale maminka není v situaci, kdy by jí je mohla nakoupit, prosí o pomoc vás. Díky vašemu finančnímu daru Ivetka získá potřebné školní pomůcky a maminka bude moci i nadále splácet své dluhy dle splátkových kalendářů.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,059 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ivetky, která se chystá do 4. třídy a chybí jí potřebné školní pomůcky

Otěhotněla jsem v sedmnácti letech. S partnerem a otcem mojí Ivetky jsem se seznámila ve škole, naše soužití ale mělo do harmonického vztahu hodně daleko. Byli jsme spolu tři roky a po celou dobu mě fyzicky napadal. Když jsem po jednom jeho útoku přestala slyšet, odešla jsem od něj. Šest let jsem měla Ivetku ve své péči, od srpna roku 2017 ji však máme ve střídavé péči. Je to pro mě těžké. Vím, že na vztahu s jejím otcem musím ještě zapracovat, udělám ale všechno pro to, abychom spolu kvůli Ivetce vycházeli.

Ivetka (10 let) se bohužel potýká s různými zdravotními problémy. Hned po narození se u ní objevila alergie a atopický ekzém. Ve čtyřech letech pak dostala křečový záchvat a skončila v nemocnici. Devět dní byla v kómatu a i tehdy ji přepadaly křeče. Bylo to hrozné období. Ivetka nechodila, nemluvila, počurávala se, byla na umělé výživě. Nakonec se z toho dostala, dodnes ale bojuje s epilepsií.

V září loňského roku se naše rodina rozrostla o Štěpánka, jeho otec s námi však nežije. Ráda bych svým dětem dopřála vše, co potřebují, ale ne vždy je to v mých finančních možnostech. Když totiž Ivetka onemocněla, byla jsem vedená na úřadu práce a pobírala sociální dávky. Ivetky zdravotní stav s sebou však přinášel velké výdaje a já se zadlužila. Své dluhy ale splácím, i když to jde hrozně pomalu.

Momentálně čerpám dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi, což mi umožňuje poplatit jen to nejzákladnější. Bohužel mi nezbývají peníze na úhradu školních potřeb, které bude Ivetka potřebovat do 4. třídy. Proto prosím o pomoc. Pro své děti bych si moc přála lepší život a vím, že jim ho jednou dokáži zařídit. Zatím to ale ještě nejde.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě