Školní potřeby pro Patrika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky; dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

rodinná sociální asistentka

Komentář patrona

Pracuji jako rodinná sociální asistentka a rok a půl dojíždím do Patrikovy rodiny. Naše služba však s rodinou spolupracuje již od roku 2015. S maminkou řešíme různá témata, jako je bydlení, finance a příprava dětí do školy. Rodina se momentálně nachází v tíživé finanční situaci a navíc si musí hledat nové bydlení. Patrikovi také dosloužil školní batoh a řada základních školních potřeb, takže je potřeba vše pořídit znovu. Protože si ale rodiče takový výdaj nemohou dovolit, prosí o pomoc vás. Patrik je velmi zvídavý a šikovný kluk. Společně se svým bráškou dvojčetem v září nastoupí do 6. třídy. Oba mají upravený školní plán a věnuje se jim asistentka. Díky individuálnímu přístupu má Patrik velmi hezké známky a škola ho baví. Naši podporu si rozhodně zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,777 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovného fotbalisty Patrika

Dvanáctiletý Patrik je aktivní, bystrý a zvídavý kluk, který svůj čas rád tráví venku s kamarády. Společně se svým dvojčetem Denisem mají moc rádi fotbal, který hrají v každé volné chvíli. A když je zrovna venku ošklivo, sledují fotbalová utkání alespoň v televizi. Patrik v září nastoupí do 6. třídy, kde bude mít stejně jako doposud upravený vzdělávací plán. Ve škole mu bude také opět pomáhat asistentka, díky které má moc pěkné známky. Patrik chodí do školy rád, jediné, co opravdu nemusí, je ranní vstávání a dojíždění.

Patrik pochází z velké rodiny. Kromě rodičů má totiž 4 sourozence, takže mají doma opravdu veselo. Zanedlouho se však všichni budou stěhovat. Rodina musí opustit stávající podnájem, protože ho chce majitel prodat. Momentálně proto hledají nové místo pro život. Protože jsou však jejich příjmy velmi omezené, není to pro ně snadné. Maminka ani tatínek nepracují, jsou nahlášeni na úřadu práce, takže rodina žije ze sociálních dávek. Oba se ale aktivně snaží najít si co nejdříve práci a maminka si již teď příležitostně přivydělává.

Příchod nového školního roku pro rodinu znamená velké výdaje v podobě školních pomůcek pro Patrika. A protože teď potřebují uspořit na náklady spojené se stěhováním, rozhodli se požádat o pomoc s pořízením školních pomůcek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě