Školní potřeby pro Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby (batoh, penál, psací potřeby)

Obrázek daru
Nataša Riesová
Patron příběhu

Nataša Riesová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Románek je úžasný prvňáček, žije u své babičky pěstounky prakticky od narození. Jeho maminka byla totiž drogově závislá, a nakonec skončila ve výkonu trestu. Nyní už je zpět a snaží se za velké podpory své matky (pěstounky) a bratra srovnat život. Rodinu znám dva roky, kdy jsem jejich klíčovou pracovnicí. Říkám si, že je mám za odměnu. Vzorná péče, laskavá náruč, prostor k rozvíjení osobnosti a dodržování pravidel jsou hlavními aspekty vztahu Románka a jeho babičky. Pěstounka je velmi kreativní, stejně vede Románka, který je bezva kluk, malý uličník, veselý, sportovec. S babičkou se mají nesmírně rádi. Proč tedy žádám o pomoc? Rodina bydlela v nájemním bytě, kde zvyšovali výši nájmu na neúnosnou míru. Pěstounka našla byt, který na vlastní náklady zrekonstruovala, použila na to velkou část úspor. V únoru 2020 se přestěhovali. V březnu firma, ve které pěstounka od 18 let pracuje, ukončila činnost a poslala pracovníky domů s náhradou mzdy ve výši 60 %. Další špatnou zprávu dostala od zaměstnavatele, který ji pozval na schůzku a sdělil jí, že po ukončení nouzového stavu jí bude pracovní poměr ukončen, firma jde totiž do insolvence. Moc bych si přála, abych rodině mohla pomoci, proto jsem se obrátila na Vás. Příspěvek, o který žádáme, využije pěstounka v plném rozsahu pro potřeby Románka. Pěstounka nikdy neměla dluhy, nebyla v exekuci, je šetrná, šetří i pro Romču. Celý život pracuje. Zkusily jsme požádat na ÚP o mimořádnou okamžitou pomoc, pěstounka byla však striktně odmítnuta. Budeme proto nesmírně vděční za všechny příspěvky.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,680 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh Románka

Můj vnouček Románek je skvělý kluk. Je moc hodný a milý. Máme spolu nádherný vztah. Před lety jsem si ho vzala do péče a stala se jeho pěstounkou. Románkova maminka byla totiž drogově závislá, život se jí vymknul kontrole a nakonec skončila ve výkonu trestu. V současné době se opět snaží postavit na vlastní nohy a svůj život srovnat. S vnoučkem jsme bydleli v krásném bytě, jehož součástí byla i zahrada, na kterou jsme pořídili houpačku, prolézačku a pískoviště, takže měl Románek skvělé vyžití a měl si kde hrát se svými kamarády. Byl moc spokojený. K našemu neštěstí nám však byl postupně zvyšován nájem, který se nakonec vyšplhal až na neúnosnou mez. Právě proto jsme byli nuceni přestěhovat se do jiného bytu, který jsem díky svým úsporám byla schopna zrekonstruovat. Na chvíli to vypadalo, že budeme moct žít opět spokojený a ničím nerušený život.

Vše se však sesypalo jako domeček z karet s počátkem epidemie koronaviru. Kvůli uzavření škol jsem byla nucena zůstat s Románkem doma a pobírat ošetřovné ve výši šedesáti procent svého platu. Doufala jsem, že situaci nějak zvládneme, pak mi ovšem bylo zaměstnavatelem oznámeno, že bude můj pracovní poměr po skončení ošetřovného ukončen.

Mám nějaké úspory, které nám situaci mírně zlepšují, přesto jich není mnoho, neboť velká část z nich padla právě na rekonstrukci bytu. Románek potřebuje aktovku a také nejrůznější školní potřeby, na jejichž pořízení nám finance bohužel nezbývají. Prosím tedy o pomoc, aby se mohl Románek v září vrátit s dobrou náladou do školní lavice a také, aby situaci v naší domácnosti pocítil co možná nejméně. Předem moc děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Jméno dítěte je smyšlené, příběh je ovšem pravdivý.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě