Školní potřeby pro Serenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (tempery, štětce, barevné papíry, tuš, čtvrtky, desky na sešity, obaly, pastelky, podložku na stůl, kapsář atd.); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Serenka je krásná, veselá holčička s nádhernými vlasy a ještě krásnějším úsměvem. Zvládla přípravnou třídu a nyní se s velkým očekáváním těší na nástup do 1. třídy. Je šikovná, velmi zvídavá a živá. Ráda tancuje a zpívá. Žije se svou maminkou, která nemůže kvůli vleklým zdravotním potížím a několika prodělaným operacím nastoupit na plný úvazek do zaměstnání. Otec holčičky navíc dluží vysokou částku na výživném, kterou se ani soudní cestou zatím nepovedlo vymoci. S rodinou spolupracuji už třetím rokem a za tu dobu dokázala maminka zvládnout a sama zařídit spoustu věcí pro Serenku i sebe. Momentálně jí ale schází peníze na pořízení potřebných školních pomůcek pro Serenku. Proto se s mojí pomocí obrací na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,350 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky

S dcerkou Serenkou žiji v nájemním bytě. Serenka je veselá, dobrosrdečná a hodná holčička a je mi velkou oporou. Moc mi pomáhá a neustále rozdává úsměvy na všechny strany. Rozhodně se ale nedá říct, že by prožívala radostné dětství.

Dítě jsem si vždycky moc přála, dlouho jsem ale nemohla otěhotnět. Naštěstí se stal zázrak a na svět přišla Serenka. Po celou dobu těhotenství jsem však byla sama. Serenčin otec páchal v době mého těhotenství trestnou činnost, proto byl odveden do výkonu trestu. Kdyby mi v té době nepomohla rodina a blízká kamarádka, neměla bych pro očekávané miminko zázemí ani výbavu.

Otec Serenky se z vězení vrátil, když byl dceři 1 rok. Měsíc po návratu se k nám choval hezky, poté ale začaly problémy. Pokračoval v trestné činnosti, celé dny nebyl doma a volný čas trávil se svými kamarády. Když přišel domů se špatnou náladou, vyléval si to na mně a na naší dceři. Vulgárně nám nadával, fyzicky nás napadal. Všem incidentům byla bohužel přítomna i Serenka, která se kvůli těmto zážitkům svého otce bojí. Partnera jsem nakonec opustila.

A tak jsme dnes se Serenkou jen samy dvě. Já se bohužel potýkám s vleklými zdravotními problémy, které doprovází silné bolesti a omezení v pohybu. Najít si práci pro mě proto není snadné. Momentálně jsem v pracovní neschopnosti a zároveň v evidenci na úřadu práce. Otec Serenky navíc neplatí alimenty, které mu určil soud. A tak je peněz v naší rodině zoufale málo.

V tuto chvíli si bohužel nemohu dovolit koupit své prvňačce školní potřeby. Přála bych si však, aby 1. třídu zahájila šťastná a sebejistá a nedostatek peněz ji co nejméně odlišoval od kamarádů v kolektivu. Proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě