Školní potřeby pro vzornou studentku Kačku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní batoh, penál, výtvarné potřeby a tenisky do tělocviku

Obrázek daru
Mgr. Marie  Přecechtělová
Patron příběhu

Mgr. Marie Přecechtělová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Kačenku znám z mateřské školy, kterou navštěvovala ještě před nástupem na základní školu, a kde pracuji jako ředitelka. S maminkou i Kačenkou jsme zůstaly v kontaktu - občas se navštěvujeme, voláme si, nebo se potkáváme na kulturních akcích, které pořádá naše školka. Kačenka je šikovná slečna, bohužel se s maminkou potýkají s finančními problémy.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,142 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí dcerky

Jedenáctiletá Kačka bude už za pár dní žákyní 5. třídy. Zatím má ve škole samé jedničky a jednou by se ráda stala učitelkou. Letos je jejím cílem dostat se na gymnázium. Je citlivá a ráda dává lidem dárky – ideálně ty, které sama vyrobí nebo namaluje. Baví ji starat se o druhé a miluje zvířátka. Má také výborné organizační schopnosti a myslím si, že ji jednou čeká skvělá budoucnost.

Kačku vychovávám sama. Její tatínek od nás odešel, když jí byly dva roky. Za svojí dcerou jezdí tak třikrát do roka, a to je samozřejmě málo. Kačenka se tím hodně trápí. Často o tom mluvíme, pravidelně si také povídá se školním psychologem.

Jsem už starší matka a nemůžu se svojí dcerkou běhat a hrát pohybové hry. Ale snažím se, aby byla šťastná a měla všechno, co potřebuje. Kačka nosí slabší brýle, bere léky na alergie a střevní potíže, což významně zatěžuje náš rodinný rozpočet. Její otec navíc dodnes nepochopil, že péče o dítě je finančně náročná, a neposílá žádné výživné. Vše ale řeším soudní cestou.

Protože jsem samoživitelka, přežíváme, jak se dá. Některé věci tak Kačce bohužel dopřát nemůžu. S příchodem nového školního roku musíme obstarat školní pomůcky, ale v současné době není v mých finančních možnostech jí je pořídit. Proto žádám o pomoc u Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě