Skříň a postýlka pro malého bojovníka Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel a skříň; dar zajišťuje maxmax.cz

Obrázek daru
Eliška Řepíková
Patron příběhu

Eliška Řepíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Adámkovou maminkou se známe už několik let a byla jsem u toho, když její chlapeček přicházel na svět. S Adámkem se vídáme celkem často a máme pěkný vztah. Bohužel se narodil s vývojovou vadou močových cest a následky si ponese do konce života. Má ale milující maminku, která se mu snaží dát všechno, co potřebuje, i když to po finanční stránce nemá jednoduché. Z vybavení dětského pokojíčku by měl obrovskou radost, protože by měl konečně své království a skrýš pro všechny svoje poklady.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,787 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Adámek je můj krásný chlapeček, který se pořád usmívá. Na to, s čím vším se jeho malé tělíčko potýká, je až překvapivé, kolik energie v sobě má.

Adámek se narodil s vrozenou vadou močových cest a bez genitálií. Hned po porodu ho odvezli do jiné nemocnice, kde jsem ho z počátku mohla pouze navštěvovat. Celé tohle období bylo šílené, pořádně jsem nevěděla, co se děje a co se dít bude. Lékaři mi pak vysvětlili, že když se Adámek narodil, měl močový měchýř tzv. „venku“. Operativně ho museli vracet tam, kam patří.

Když už to vypadalo, že Adámka konečně pustí z nemocnice domů, došlo ke komplikacím a on musel podstoupit další operaci. Tím se nám pobyt v nemocnice trošku prodloužil, ale jakmile jsme později dorazili domů, byla jsem nejšťastnější osobou na světě. Konečně jsem měla malého u sebe. Adámek je od začátku velký bojovník a pere se jako lev, i když to samozřejmě nemá vůbec jednoduché.

Po roce od jeho narození ho čekala doposud nejnáročnější operace, a to plastika, při níž mu byly „vymodelovány“ genitálie. Operace trvala 10 hodin a já se o svého synka strašně bála. Adámek měl však skvělého pana doktora, který toho pro nás udělal opravdu hodně. A přiznávám, že měl velkou trpělivost i se mnou.

Tím ale Adámkovy zdravotní potíže neustaly, naopak se objevily nové. Začal mít problémy s nožkami. Hned jsme proto najeli na cvičení dle Vojtovy metody. Lékaři nás děsí, že pokud nedojde ke zlepšení, bude muset jít na operaci se zády. Doufám a velmi si přeji, aby k ničemu takovému nedošlo.

Protože svého synka vychovávám sama, nemohu mu dopřát vše, co bych chtěla. Výdaje za jeho léčbu jsou obrovské. V současné době mi tak nezbývají peníze na postel a skříň do jeho pokojíčku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě