Slabozrakému Sebíkovi na zrakovou stimulaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet s příslušenstvím (pouzdro, ochranná folie); dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Magda  Mlejnková
Patron příběhu

Magda Mlejnková

učitelka

Komentář patrona

Sebík je osmiletý kluk, který se narodil se silnou vadou zraku, a ani nedávná operace jeho stav nezlepšila. Druhým rokem navštěvuje naši školu. Loni byl ještě v přípravce a letos chodí do mojí první třídy. Je to moc šikovný kluk, který i přes svoji silnou vadu zraku dokáže s pomocí asistentky rychle a správně plnit zadané úkoly. Je to nejrychlejší počtář a čtenář ze třídy, umí také krásně poprosit a poděkovat. Jeho maminka se o něj hezky stará, po většinu času je na něj však sama. Sebíkův tatínek totiž každý týden odjíždí za prací, ale když je doma, se synkem čte a píše domácí úkoly. Příprava do školy není pro slabozrakého Sebíka snadná. Rodině proto bylo doporučeno, aby mu pořídili tablet, jež je s využitím programů pro zrakovou stimulaci vhodnou pomůckou pro procvičování očí. Protože si však rodiče nemohou takový výdaj dovolit, prosí o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,049 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sebíka, který musí denně trénovat nemocná očka

Sebík (8 let) se od narození potýká se slabozrakostí. V červnu loňského roku podstoupil operaci, protože mu očka utíkala do strany. Operace bohužel příliš nepomohla a počet dioptrií na Sebíkových očích se navýšil. Dnes vidí jen na necelých 10 procent.

Sebík chodí do 1. třídy, kde mu pomáhá báječná asistentka. Při výuce používá lupu a občas také tablet. Ten je báječnou pomůckou nejen k učení, ale díky speciálním programům také ke zrakové stimulaci. Dětská lékařka rodičům doporučila, aby mu tablet pořídili domů, to ale není ve finančních možnostech rodiny.

Maminka pracuje jen tři hodiny denně, protože se kromě Sebíka stará ještě o malého Nicolase. Tatínek jezdí každý týden za prací. Rodina se bohužel potýká s insolvencí a po úhradě splátky a všech dalších nezbytných poplatků jim už peníze na tablet nezbývají. Rozhodli se proto požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě