Slávkovi na školní pomůcky a batoh

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby (školní batoh, pouzdro, psací potřeby apod.); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice ve službě Podpora rodiny a se Slávkovou maminkou spolupracuji od října roku 2018. Společně se věnujeme školní přípravě dětí a hledáme vhodnější bydlení, maminku a Slávka také doprovázím k lékařům. Slávek se totiž potýká s onemocněním, které jej bude omezovat po celý život. Dříve rád hrál fotbal, nyní již nemůže. Dvakrát v týdnu musí dojíždět k lékaři a jednou měsíčně si poleží pár dní v nemocnici. Maminka je samoživitelka, otec dětí je momentálně ve vězení. Po jeho nástupu do výkonu trestu musela maminka s dětmi opustit původní bydlení a chvíli pobývat u příbuzných. Později se přestěhovali do sdíleného bytu v bývalé ubytovně. Ubytování to pro děti není zrovna nejvhodnější, ale je to lepší než nic. Maminka nastoupila v dubnu do zaměstnání a snaží se dětem zajistit vhodnější bydlení, s čímž jí pomáhám. S příchodem nového školního roku by Slávkovi ráda pořídila potřebné školní pomůcky, protože jí na to ale nezbývají peníze, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,625 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka

Jedenáctiletý Slávek je můj šikovný syn, který moc rád hraje fotbal. Bohužel se mu nemůže věnovat tolik, kolik by chtěl, protože je často nemocný. Má totiž vrozenou vadu ledvin, která se nedá vyléčit. V budoucnu ho s největší pravděpodobností čeká transplantace. Nemůže pořádně běhat, skákat ani plavat. Jakmile se ve škole objeví nějaká infekce, musí zůstat doma. A protože je mezi svými spolužáky rád, bývá z toho hodně smutný.

Se Slávkem a jeho o rok mladší sestřičkou Simonkou obýváme jednu místnost ve sdíleném bytě 3+1, který se nachází v prostorách bývalé ubytovny. Ve vedlejším pokoji hospodaří moje dospělá dcera se svým dítětem a další pokoj má pronajatý má kamarádka se dvěma dětmi. I když se tam tísní hodně lidí na relativně malém prostoru, platíme vysoký nájem. Já pracuji u technických služeb a většina mého platu jde právě na bydlení. Vím, že Simonka i Slávek touží po větším soukromí, zatím se mi ale nedaří najít byt, který bychom si mohli dovolit. Teď jsem však ráda, že máme alespoň střechu nad hlavou. Tatínek dětí s námi nežije. Momentálně je ve výkonu trestu odnětí svobody, takže jsem na všechno sama.

To, co mě aktuálně trápí nejvíce, je fakt, že nemám dostatek peněz na pořízení potřebných školních pomůcek pro Slávka. A protože nemám nikoho, kdo by mi mohl pomoci, obracím se na Patrona dětí a jeho dárce. Nechci, aby chodil Slávek do školy s obavami, že bude ve výuce potřebovat něco, co nemá. Škola je jeho radostí a já si moc přeji, aby to tak také zůstalo.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě