Sluchadla pro Artema

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchadla

Obrázek daru
Mgr. Ivana  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Ivana Nováková

speciální pedagog - logoped, surdoped

Komentář patrona

Artem je klientem našeho speciálně pedagogického centra, stejně jako jeho bratr Vladyk. Artem k nám dochází na řečovou a sluchovou rehabilitaci. Chlapec bohužel neslyší, řečově se nerozvíjí tak jako jeho vrstevníci. Artemova rodina nemluví dobře česky, pro chlapce je proto rozvoj řeči ještě obtížnější. Pořízení výkonných sluchadel mu umožní slyšet okolní zvuky i zvuky mluvené řeči, což je nezbytný předpoklad pro rozvoj řeči ve všech jejích složkách (porozumění i aktivní řeč). Dokud Artem nebude mít pořádná sluchadla, doporučili jsme rodičům, aby se pokusili s Artemem komunikovat za pomoci jednotlivých znaků znakové řeči.

Společně jsme vybrali
celou částku 45,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Neslyšící Artem a jeho příběh

Artem je tříletý kluk, který miluje různá dobrodružství. Rád poznává nové věci a pořád ho všechno zajímá. Má však potíže s vnímáním zvuků. Malý dobrodruh totiž trpí těžkou sluchovou vadou. Artemovi rodiče se hodně báli, že se něco takového může stát. Jednoho syna s touto vadou už doma mají. Přesto doufali a věřili, že Artema nic takového nepotká, a po téměř první 3 roky jeho života to vypadalo, že bude všechno v pořádku.

Artem se po svém narození hezky vyvíjel. Začínal mluvit a kromě běžných viróz žádné potíže neměl. S blížícími se třetími narozeninami se to bohužel změnilo. Artem tak nyní nutně potřebuje sluchadla. Zatím používá stará, která před ním nosil jeho starší bráška Vladyk. Rodiče před časem dokázali ušetřit 57 000 korun, za které koupili kvalitnější sluchadla pro staršího Vladyka. Bohužel už není v jejich finančních možnostech koupit sluchadla i Artemovi. Proto požádali o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě