Sluchadla pro neslyšícího Sebíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchadla

Obrázek daru
Mgr. Jiřina  Pandularisová
Patron příběhu

Mgr. Jiřina Pandularisová

třídní učitelka

Komentář patrona

Sebíka znám z naší speciální školy, kde působím jako jeho třídní učitelka. Je vyučován podle školního vzdělávacího programu pro děti s těžkým mentálním postižením, protože se potýká s několika vadami – má problémy se sluchem, komunikací a lokomocí (schopnost pohybu v prostoru pomocí svalové činnosti). Je málo soběstačný a potřebuje častou asistenci. Trápí ho také inkontinence. Pro maminku nyní vyvstala nutnost pořídit mu nová sluchadla, neboť o jedno stávající přišel. Absence sluchadla negativně ovlivňuje komunikaci s ním, vzdělávání i jeho začleňování do kolektivu. Nová sluchadla ale stojí několik desítek tisíc korun, které maminka samoživitelka nemá. Pojďme jí proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Sebíka, který trpí těžkou hluchotou

Sebík se narodil předčasně, ve 26. týdnu, maličký a podvyživený. Lékaři mu dávali dva dny života, on ale všechny překvapil a zanedlouho oslaví jedenácté narozeniny. Brzký příchod na svět a těžký start do života na něm však zanechaly své stopy – trpí těžkou hluchotou.

Pro Sebíka je nejhorší, když mi nemůže říct, že je mu smutno a necítí se dobře. Rád by si se mnou popovídal o svých trápeních, momentálně to ale moc nejde. Už nějaký čas nosí sluchadla, jedno ale ztratil, a tak si musí vystačit jen s jedním. S tím ale téměř neslyší. Necítí se tak dobře ani ve speciální škole, kde je jindy moc rád.

Nedávno vyzkoušel nová sluchadla, ze kterých byl nadšený. Perfektně mu seděla, vnímal, co se děje kolem a jenom zářil. Bohužel, jako samoživitelka mu je nemohu pořídit. Nová sluchadla totiž stojí 43 800 korun. Pojišťovna nám sice na každé přispěje 5 800 korun, zbytek ale musím uhradit sama. A to si v tuto chvíli nemůžu dovolit. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě