Sluchadla pro sportovkyni Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchadla na obě uši, dar zajišťuje ORL Jirkov

Obrázek daru
Jitka Miková
Patron příběhu

Jitka Miková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Anetka je společenská mladá dívenka, která se i přes svůj sluchový handicap snaží držet tempo se svými vrstevníky. Má štěstí, že se může zapojovat do nejrůznějších aktivit ve svém okolí i přes vysokou komunikační bariéru. Ještě víc by jí pomohlo, kdyby měla sluchadla, která by jí pomohla tuto bariéru částečně překonat a rovněž by jí pomohla rozvíjet hlasivky. Bohužel vyrůstá v neúplné rodině, kdy je maminka na ni a její sestru sama a nemůže najít práci, která by se dala skloubit s péčí o dcery. Nemůže si tudíž dovolit Anetce sluchadla pořídit.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sportovkyně Anetky, která se narodila s těžkou oboustrannou vadou sluchu

Anetce v jedenácti měsících lékaři diagnostikovali těžkou oboustrannou vadu sluchu. Letos oslaví jedenácté narozeniny a i přes svůj handicap se snaží dělat všechno, co její vrstevníci. Ze všeho nejraději sportuje. Plave, hraje florbal a bruslí. Přes všechnu svou snahu se cítí odstrčená od ostatních dětí, protože kvůli své vadě nedokáže naplno komunikovat. Se začleněním do kolektivu by jí mohla dopomoci sluchadla na obě uši.

Se sluchadly by se šance komunikovat s okolím pro Anetku zmnohonásobila. Zároveň by mohla pracovat na vývoji řeči. V její škole pro neslyšící mají sluchadla všechny děti kromě ní, a tudíž za nimi zaostává. Bohužel sluchadla nehradí zdravotní pojišťovna a maminka momentálně nemá prostředky na to je Anetce zaplatit.

Anetka vyrůstá v neúplné rodině. Její maminka se musí starat ještě o jednu dceru a má potíže získat zaměstnání, které by šlo s péčí o obě dcery skloubit. A i kdyby práci našla, trvalo by dlouho, než by na sluchadla našetřila. Anetčina maminka si ale uvědomuje, jak důležité jsou sluchadla pro dceřin vývoj, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí a doufá, že se na ni a na Anetku usměje štěstí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě