Sluchadla pro sympaťáka Sama

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchadla

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Přistálová
Patron příběhu

Mgr. Barbora Přistálová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Se Samem, jeho sestřičkou i tatínkem se vídám jako jejich sociální pracovnice. Sama jsem poznala v nízkoprahovém zařízení, několikrát byl s námi také na letním táboře. Tento donedávna veselý kluk se narodil s nedoslýchavostí, kterou mu pomáhala překonávat sluchadla. Aktuálně ale žádná nemá, protože se jeho stávající rozbila. Podle zdravotní pojišťovny však na nová nemá nárok a tatínek si nemůže dovolit mu je sám pořídit. Proto se s mojí podporou rozhodl požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. S novými sluchadly se Sam opět zapojí do kolektivu svých spolužáků a zlepší si známky, které se vlivem toho, že neslyší učitele, o něco zhoršily. A ze smutného kluka se zase stane veselý optimista. Pomozme.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek samoživitel vypráví příběh svého neslyšícího synka

Třináctiletý Sam se narodil jako neslyšící kluk. Velmi brzy ale začal nosit sluchadla, proto mohl nastoupit na běžnou základní školu, kam až doposud chodil rád. Nyní, v 8. třídě, se mu tam ale už moc nechce. Samova sluchadla jsou totiž rozbitá a na nová nemáme peníze.

Sam aktuálně vůbec neslyší. Sedí sice v první lavici, pokud však nemá možnost odezírat učiteli ze rtů, ztrácí se ve výuce. Neslyší své kamarády ani spolužáky, hromadných konverzacích, kdy všem na rty nevidí, se už raději ani neúčastní. Ví, že všemu neporozumí.

Z mého veselého synka se tak stal smutný kluk. A nejhorší na tom je, že s tím nemohu nic dělat. Na nová sluchadla máme nárok až za tři roky a oprava těch starých se vůbec nevyplatí. Sam proto potřebuje nová sluchadla, já na ně ale nemám peníze.

O Sama a jeho starší sestřičku se totiž starám sám. Jejich maminka od nás odešla v době, kdy byl Sam ještě maličký. I když pracuji, na sluchadla rychle ušetřit nedokážu, proto vás moc prosím o pomoc. Nová kvalitní sluchadla Samovi umožní zase naplno vnímat a rozumět výuce a konečně se také bude moci bez obav přidat do rozhovorů se svými spolužáky, což je jeho největším přáním.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě