Sluchadla pro věčně dobře naladěnou Nikolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na sluchadla

Obrázek daru
Kristýna  Machýčková
Patron příběhu

Kristýna Machýčková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Nikolčina maminka projevila v únoru roku 2017 zájem o naši službu rané péče. Zajímala se především o to, jak rozvíjet svoji dcerku Nikolku, která trpí kombinací různých nemocí. V rámci individuálního plánování se dnes společně zaměřujeme na stimulaci Nikolčina vývoje zejména v oblasti myšlení, jemné motoriky a řeči. Rodina s naší službou dobře spolupracuje a snaží se o maximální rozvoj své dcerky ze všech dostupných zdrojů. Díky tomu udělala Nikolka za uplynulý rok velký pokrok – lépe reaguje na své okolí, zkoumá hračky, které má v dosahu, reaguje smíchem apod. V září roku 2018 také nastoupila do mateřské školy. Nedávno se bohužel zjistilo, že Nikolka trpí nedoslýchavostí a potřebuje sluchadla. Rodiče se jí snaží zajistit co nejlepší možnou péči, aby byl dopad onemocnění na její život co nejmenší, pořízení sluchadel si teď ale nemohou dovolit. Rozhodli se proto požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,220 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, které do života vstoupila těžká epilepsie

S manželem jsme hrdými rodiči tří úžasných dětí – patnáctiletého Maxe, který letos nastoupil na střední školu, a čtyřletých dvojčat Jáji a Nikolky. Obě už chodí do školky, Nikolka ale potřebuje o něco více péče.

Když se dvojčata narodila, všechno vypadalo v pořádku. V sedmi měsících ale Nikolku přepadl první epileptický záchvat. Hned jsme ji odvezli do nemocnice, kde magnetická rezonance odhalila epilepsii s retardací psychomotorického, mentálního a řečového vývoje. Po mnoha dalších záchvatech a několika hospitalizacích lékaři Nikolce nasadili trojkombinaci antiepileptik, která však zabrala až za dlouhých 8 měsíců. Za tu dobu však epilepsie napáchala v těle naší holčičky nenávratné škody.

Nikolka je dnes vývojově na úrovni ročního dítěte. Postupem času se kromě epilepsie bohužel přidaly i další problémy jako např. centrální hypotonický syndrom, který se projevuje ochablým svalstvem. Ruku v ruce s tím jde kloubní hypermobilita, růstová retardace a mnoho dalšího. Nikolka se dnes sama nenají a veškeré jídlo musí mít mixované, protože špatně kouše. Nezvládá orientaci v prostoru, neobleče se a potřebuje plenky. Přesto je to náš milý smíšek a všichni ji neskutečně milujeme.

Poslední potvrzenou diagnózou, které musíme čelit, je nedoslýchavost. Nikolka totiž vůbec nemluví, proto jsme s ní zašli na foniatrii se poradit, co s tím. Tam nám řekli, že Nikolka špatně slyší a aby byla naděje, že jednou bude mluvit, potřebuje sluchadla. Pojišťovna nám na ně více než polovinu přispěje, což je skvělé, zbytek si ale musíme doplatit. A protože si to teď nemůžeme dovolit, prosíme o pomoc vás. Se sluchadly se naší holčičce zcela změní život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě