společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Smíškovi Adélce na kvalitní postel

Přispět můžete na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Lucie  Procházková, DiS.
Patron příběhu

Lucie Procházková, DiS.

pracovník v sociálních službách

Komentář patrona

Adélčinu maminku jsem poznala v době, kdy se svými dětmi žila v azylovém domě. V únoru 2018 se jí naštěstí podařilo najít maličký byt, který v dubnu letošního roku vyměnila za větší. Děti tak konečně mají svůj pokojíček. Bohužel jim ale schází jejich vlastní postele. Pětiletá Adélka zatím spí s maminkou na rozkládací sedačce, což není zrovna pohodlné. Maminka, která se o své děti stará sama, ale na nákup nové postele pro Adélku nemá peníze. Ze svých příjmů zvládne uhradit náklady na bydlení, oblečení a jídlo, na nic jiného už jí ale peníze nezbývají. Rodinu pravidelně navštěvuji a s maminkou spolupracuji na řešení její finanční situace, takže vím, že hospodařit s penězi umí. Jako samoživitelka se třemi dětmi ale nemá v tuto chvíli šanci na postel našetřit.

Vybráno 500 Kč
Zbývá 15 dní
Cílová částka 5,697 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh své šikovné dcerky Adélky

Pětiletá Adélka je malá tanečnice, která touží po princeznovském pokojíčku. Protože však svůj pokoj sdílí se sestřičkou a bráškou, obávám se, že se jí tento sen jen tak nesplní. Princezny totiž neprojdou přes dvouletého Matýska, který chce mít všude bagry. A dvanáctiletá Sára chce mít pro změnu normální pokoj bez princezen i bagrů. Zdá se, že časem tak budu muset dětský pokoj rozdělit na třetiny a každému udělat vlastní koutek. Jen tak to ale nebude.

Momentálně nejvíc řeším to, za co dětem nakoupím pořádné postele. Matýsek spí v cestovní postýlce, která dosluhuje, a Adélka se Sárou spí na rozkládacím gauči, který je všechno možné jen ne pohodlný. Protože jsem ale na mateřské dovolené a Matýskův otec neplatí výživné, nemohu si dovolit postele nakoupit. Měsíčně zvládnu uhradit náklady na bydlení, potraviny a oblečení, na nic dalšího už mi ale peníze nezbývají. A nejde jen o postele. Adélka by například ráda navštívila ZOO nebo DinoPark, já jí však nic z toho nemohu dopřát.

Adélka chodí do školky, kde se jí moc líbí. Někdy se ale ráno vzbudí rozlámaná a mrzutá, protože náš skládací gauč má do ideální postele hodně daleko. Ve školce je potom úplně bez energie. Proto bych si moc přála, aby měla vlastní postel, na které by se jí dobře spalo a kterou by si mohla vyzdobit svými milovanými princeznami (nebo dinosaury, kteří jsou u ní čím dál oblíbenější). Protože na ni ale jako samoživitelka nejsem schopná našetřit, rozhodla jsem se zkusit své štěstí a požádat o pomoc vás. Moc vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Rodiny v nouzi
Kubíkovi na novou postel
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,048 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Dětská postel pro Honzíka
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,048 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Amálce na školní pomůcky
Zbývá měsíc
Cílová částka 1,309 Kč
Podpořit příběh