Smíškovi Kubíkovi na školkovné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Mgr. Petra  Dočekalová
Patron příběhu

Mgr. Petra Dočekalová

poradce rané péče

Komentář patrona

Za autistickým Kubíkem dojíždím jako poradkyně rané péče již od října roku 2017. Vídáme se pravidelně 1x za měsíc v Kubíkově přirozeném prostředí, tedy doma. Kubík žije v malém bytě s maminkou, s tatínkem se nestýká. Má obtíže zejména v komunikaci, kdy je pro něj složité vyjádřit druhému své potřeby a přání. Špatně se také vyrovnává se změnami a emočně náročnými situacemi. Reaguje na ně vztekem, se kterým se stále ještě neumí vypořádat. Pro Kubíka je důležitý každodenní pobyt ve školce, který mu pomáhá zvládat výše uvedené situace. Má tam také své kamarády, se kterými si může hrát a hodně se toho od nich naučit. Pojďme proto jeho mamince pomoci s úhradou školkovného na příští školní rok.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého autistického syna

Čtyřletý Kubík trpí poruchou autistického spektra a hyperaktivitou k tomu. Abychom vůbec zvládali běžné životní situace, musí být utlumován léky na poruchy chování. Trápí mě to, bez léků bychom se ale oba nejspíš zbláznili. Kubík také žije ve svém vlastním světě, kde neexistuje čas.

Naše začátky byly hodně těžké. Dnes se už ale Kubík začíná rozmlouvat, občas je mu i hezky rozumět. Většinou však používá svojí vlastní řeč, která je pro mě velkým rébusem. Někdy mi trvá hodně dlouho, než pochopím, co mi vlastně říká. I když ho učím, jak správně pojmenovat různé věci, rád a často je stále nazývá vlastními jmény. Jestli se to někdy změní, to je zatím ve hvězdách. Moc nám ale pomáhají v organizaci Apla Jižní Čechy, která podporuje osoby s autismem. S Kubíkem tam pravidelně dojíždíme a já se díky tamějším pracovníkům učím, jak s ním správně pracovat a jak ho učit.

Kubík má čas od času špatný den, jinak je to ale hodný a šikovný kluk. Bohužel jsem na jeho výchovu sama. Jeho otec od nás odešel a dnes má jiné priority. Snažím se tak zastat oba rodiče, ale je to těžké. Protože byl Kubík navíc nedávno hodně nemocný a já s ním byla dlouho doma, přišla jsem o práci. A to nám rozhodně nepomohlo. Proto bych vás chtěla poprosit o pomoc s úhradou školkovného na další školní rok. Jedná se o částku 2 000 korun, která sice není nijak závratná, mně ale strašně pomůže. Díky vaší pomoci totiž budu vědět, že Kubík může stále docházet do místní školky, kde má svoji asistentku a kde je moc rád. Předem vám z celého srdce děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě