Smíškovi Lukáškovi na plenky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky a vlhčené ubrousky; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Židková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Židková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminku a její 4 děti jsem poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Rodina využívá sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi. Maminka se o své děti vzorně stará, bohužel jí ale chybí finanční zajištění na mnohdy základní potřeby. Lukášek je nejmladší člen rodiny, který svým smíchem vykouzlí úsměv na tváři všem okolo. Je to takový malý přenašeč pozitivní energie. Protože je ale astmatik, maminka neustále nakupuje nové a nové léky, což zatěžuje už tak napjatý rodinný rozpočet. Někdy má obavy, aby jí na léky vůbec zbyly peníze. Moc by jí proto pomohlo, kdyby se díky Patronovi dětí podařilo vybrat dostatek peněz na plenky a hygienické potřeby. Ušetřené peníze by putovaly rovnou na nákup léků.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,351 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své rodiny

Téměř dvouletý Lukášek je moje sluníčko. Od čtyř měsíců ho však trápí silné astma, takže pravidelně nakupujeme léky, aby mohl vůbec dýchat. Jinak je to ale náš smíšek, který každému vykouzlí úsměv na tváři.

Lukášek má 3 sourozence a společně bydlíme v sociálním bytě. Není pro mě snadné uživit 4 děti, obzvláště když jsem na to sama. Dělám, co můžu, aby jim nic nechybělo, naše výdaje jsou však obrovské. Lukášek potřebuje léky na astma, které se často mění, protože mu doposud žádné pořádně nezabraly. Jeho bráška Kubík, který se narodil s vývojovou vadou horních končetin, také potřebuje speciální péči, která stojí spoustu peněz. Loni jsem ještě pobírala příspěvek na péči o něj, ten mi byl ale v červnu loňského roku odebrán. Nyní jsme tak odkázáni na moji mateřskou a příspěvek na živobytí. Na příspěvek na bydlení nemám nárok.

Svým dětem nemohu pořídit vše, co si přejí. Někdy jim bohužel nemůžu dát ani to, co potřebují. Protože je naše finanční situace opravdu zoufalá, rozhodla jsem se vás požádat o pomoc s nákupem plenek a hygienických potřeb pro Lukáška. Za ušetřené peníze bych mu totiž mohla pořídit léky na astma a nemusela bych žít v obavách, jestli mi na ně zůstanou peníze. Za váš příspěvek budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě