Smíškovi Šimonkovi na intenzivní neurorehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurorehabilitace po dobu 4 týdnů; dar zajišťuje JITROCEL - lokomoční centrum

Obrázek daru
Mgr. Alexandra  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Alexandra Nováková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Šimonka a jeho rodinu jsem poznala v rámci poskytování rané péče v květnu roku 2018. Rodina však naši službu využívá již od roku 2015. Šimonek se od útlého dětství potýká s opožděním psychomotorického vývoje v důsledku onemocnění, které mělo za následek regres ve více oblastech jeho vývoje. Jednou z nich je i pohybový aparát. Díky pravidelnému rehabilitování se ale ve svých pěti letech začíná konečně stavět a chodit po vlastních nožkách. Rodiče Šimonka podporují ve všech oblastech, podílí se nemalou částí na financování jeho potřeb, ne vše je ale v jejich finančních možnostech. Proto nyní žádají o finanční podporu prostřednictvím Patrona dětí. Šimonek potřebuje opakovat neurorehabilitace, které jsou zásadní pro rozvoj a podporu jeho pohybového aparátu. Díky nim se Šimonek poprvé postavil na nohy, což bylo dojemné pro nás pro všechny. Zpevnilo se mu tělo a posílily se vybrané svalové skupiny. Pohyb je plynulejší, koordinovanější a energeticky méně náročný. Doufám proto, že se potřebnou částku na neurorehabilitace podaří vybrat, protože je opravdu radost sledovat nadšení v očích dítěte a jeho rodiny z pro někoho tak samozřejmé věci, jakou je jeden krok. O to víc pokud víte, že za tím vším stojí spousta času a píle všech zúčastněných stran.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Šimonka, který se pere se závažným epileptickým onemocněním

Pětiletý Šimonek se narodil ve 36. týdnu a po porodu putoval rovnou do inkubátoru. Už od začátku byl moc šikovný a v inkubátoru hezky prospíval, takže jsme si ho po třech týdnech mohli odvézt domů. V necelých pěti měsících však podstoupil povinné očkování hexavakcínou a očkování proti pneumokokovým infekcím. O 4 dny později se objevily křeče v podobě pravidelných záškubů těla a přitažením zaťatých pěstí k tělu.

Šimonka jsme okamžitě odvezli do nemocnice, kde následná vyšetření odhalila těžkou formu epilepsie známou jako Westův syndrom. Kromě epileptických záchvatů se toto onemocnění projevuje také opožděným psychomotorickým vývojem a hrozící mentální retardací.

Prvním krokem bylo nasazení léků. U Šimonka naštěstí zafungovaly a epileptické záchvaty odezněly. Naše radost ale neměla dlouhého trvání. EEG vyšetření mozku o několik měsíců později totiž ukázalo, že ačkoli se navenek Šimonkův stav lepší, uvnitř je to horší než předtím. Lékaři mu proto zvýšili dávky léků a začali se steroidovou léčbou. Všechny léky mého synka hodně utlumovaly a brzdily ve vývoji. Vyhnout se jim však nedalo.

Kromě farmakologické léčby jsme také zahájili léčbu rehabilitační. S Šimonkem pravidelně jezdíme do lázní, navštěvujeme program pro rozvíjení mozkových a pohybových obratností, rehabilitujeme v bazénu i solné jeskyni. Aktuálně se také věnujeme neurorehabilitačnímu cvičení TheraSuit, které má za cíl obnovit fyziologické pohybové vzorce a zahrnuje fyzioterapii, senzomotorickou stimulaci a psychomotorický trénink. Nejoblíbenější formou rehabilitace je však pro našeho Šimonka hiporehabilitace. Koně má totiž moc rád a jízda na nich mu pomáhá fyzicky i psychicky.

Všechny tyto terapie a rehabilitace financujeme sami, úspory už nám ale docházejí. A pojišťovny nám nepřispějí ani korunu. Rádi bychom vás proto nyní požádali o příspěvek na měsíční neurorehabilitace v centru JITROCEL, na které nám už nezbývají peníze. Neurorehabilitace Šimonkovi pomáhají zpevnit svalstvo, zajišťují trénink centrálního nervového systému, normalizují svalový tonus, zlepšují rovnováhu, koordinaci a prostorové vnímaní, podporují rozvoj motorických schopností, pomáhají korigovat postavení kyčlí a zlepšovat jejich funkce. Šimonek si tuto neurorehabilitaci už vyzkoušel a výsledky byly úžasné, proto bychom ji rádi zopakovali. K tomu ale potřebujeme vaši pomoc.

I přes všechny starosti, které nám za posledních pár let život připravil, se radujeme z každého Šimonkova pokroku, neboť je to náš malý usměvavý bojovník. Všichni věříme v to, že jednou bude schopen důstojného života, k čemuž mu neurorehabilitace mohou významně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě