intenzivní neurorehabilitace po dobu 4 týdnů; dar zajišťuje JITROCEL - lokomoční centrum
Šimonka a jeho rodinu jsem poznala v rámci poskytování rané péče v květnu roku 2018. Rodina však naši službu využívá již od roku 2015. Šimonek se od útlého dětství potýká s opožděním psychomotorického vývoje v důsledku onemocnění, které mělo za následek regres ve více oblastech jeho vývoje. Jednou z nich je i pohybový aparát. Díky pravidelnému rehabilitování se ale ve svých pěti letech začíná konečně stavět a chodit po vlastních nožkách. Rodiče Šimonka podporují ve všech oblastech, podílí se nemalou částí na financování jeho potřeb, ne vše je ale v jejich finančních možnostech. Proto nyní žádají o finanční podporu prostřednictvím Patrona dětí. Šimonek potřebuje opakovat neurorehabilitace, které jsou zásadní pro rozvoj a podporu jeho pohybového aparátu. Díky nim se Šimonek poprvé postavil na nohy, což bylo dojemné pro nás pro všechny. Zpevnilo se mu tělo a posílily se vybrané svalové skupiny. Pohyb je plynulejší, koordinovanější a energeticky méně náročný. Doufám proto, že se potřebnou částku na neurorehabilitace podaří vybrat, protože je opravdu radost sledovat nadšení v očích dítěte a jeho rodiny z pro někoho tak samozřejmé věci, jakou je jeden krok. O to víc pokud víte, že za tím vším stojí spousta času a píle všech zúčastněných stran.
Společně jsme vybrali
celou částku
44,000
Kč
Děkujeme všem!
Maminka vypráví příběh Šimonka, který se pere se závažným epileptickým onemocněním
Pětiletý Šimonek se narodil ve 36. týdnu a po porodu putoval rovnou do inkubátoru. Už od začátku byl moc šikovný a v inkubátoru hezky prospíval, takže jsme si ho po třech týdnech mohli odvézt domů. V necelých pěti měsících však podstoupil povinné očkování hexavakcínou a očkování proti pneumokokovým infekcím. O 4 dny později se objevily křeče v podobě pravidelných záškubů těla a přitažením zaťatých pěstí k tělu.
Šimonka jsme okamžitě odvezli do nemocnice, kde následná vyšetření odhalila těžkou formu epilepsie známou jako Westův syndrom. Kromě epileptických záchvatů se toto onemocnění projevuje také opožděným psychomotorickým vývojem a hrozící mentální retardací.
Prvním krokem bylo nasazení léků. U Šimonka naštěstí zafungovaly a epileptické záchvaty odezněly. Naše radost ale neměla dlouhého trvání. EEG vyšetření mozku o několik měsíců později totiž ukázalo, že ačkoli se navenek Šimonkův stav lepší, uvnitř je to horší než předtím. Lékaři mu proto zvýšili dávky léků a začali se steroidovou léčbou. Všechny léky mého synka hodně utlumovaly a brzdily ve vývoji. Vyhnout se jim však nedalo.
Kromě farmakologické léčby jsme také zahájili léčbu rehabilitační. S Šimonkem pravidelně jezdíme do lázní, navštěvujeme program pro rozvíjení mozkových a pohybových obratností, rehabilitujeme v bazénu i solné jeskyni. Aktuálně se také věnujeme neurorehabilitačnímu cvičení TheraSuit, které má za cíl obnovit fyziologické pohybové vzorce a zahrnuje fyzioterapii, senzomotorickou stimulaci a psychomotorický trénink. Nejoblíbenější formou rehabilitace je však pro našeho Šimonka hiporehabilitace. Koně má totiž moc rád a jízda na nich mu pomáhá fyzicky i psychicky.
Všechny tyto terapie a rehabilitace financujeme sami, úspory už nám ale docházejí. A pojišťovny nám nepřispějí ani korunu. Rádi bychom vás proto nyní požádali o příspěvek na měsíční neurorehabilitace v centru JITROCEL, na které nám už nezbývají peníze. Neurorehabilitace Šimonkovi pomáhají zpevnit svalstvo, zajišťují trénink centrálního nervového systému, normalizují svalový tonus, zlepšují rovnováhu, koordinaci a prostorové vnímaní, podporují rozvoj motorických schopností, pomáhají korigovat postavení kyčlí a zlepšovat jejich funkce. Šimonek si tuto neurorehabilitaci už vyzkoušel a výsledky byly úžasné, proto bychom ji rádi zopakovali. K tomu ale potřebujeme vaši pomoc.
I přes všechny starosti, které nám za posledních pár let život připravil, se radujeme z každého Šimonkova pokroku, neboť je to náš malý usměvavý bojovník. Všichni věříme v to, že jednou bude schopen důstojného života, k čemuž mu neurorehabilitace mohou významně pomoci.