Snowboard pro nadšenou sportovkyni Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

snowboard a boty; dar zajišťuje Snowboard-MB

Obrázek daru
Bc. Ing. Alena Egersdorfová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Ing. Alena Egersdorfová, DiS.

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Anežka se stala součástí své aktuální pěstounské rodiny v 9 letech. Přišla do ní z jiné pěstounské rodiny, v níž pěstounka zemřela a pěstoun po třech letech starání se o ni a další dvě děti zkolaboval a byl hospitalizován. Se svým „bráškou“ tak putovali k novým pěstounům, u nichž je Anežka dodnes. Její „bráška“, chlapec, se kterým vyrůstala, se ale na základě rozhodnutí soudu musel vrátit ke své biologické rodině, kterou do té doby neznal. Anežka nesla jejich rozdělení velmi těžce. Velká trpělivost a laskavost nové maminky-pěstounky jí ale pomohla překonat psychické obtíže, úspěšně dokončit základní školu a nastoupit na učiliště. Aktuálně je ve 2. ročníku na oboru ubytovací a stravovací služby. Škola ji moc baví a má hezké studijní výsledky. Dnes je z ní milá a empatická dívka, která si nesmírně váží svého rodinného zázemí. Maminka by jí nyní ráda pořídila snowboard, protože Anežka miluje zimu a sníh a po vyzkoušení jízdy na snowboardu už o ničem jiném nemluví. Protože však na jeho pořízení nejsou doma peníze, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstounka vypráví příběh sportovně nadané Anežky

S manželem jsme svoji už řadu let, v jejichž průběhu se nám narodily 4 krásné děti. Před více než 26 lety jsme si ale řekli, že bychom se společně mohli starat i o děti, které neměly v životě štěstí. A tak do naší rodiny přibylo první miminko z kojeneckého ústavu. V té době jsme se přestěhovali z Prahy na vesnici a vzali si pod svá křídla další děti. A nikdy jsme rozhodnutí stát se pěstouny nelitovali.

Naším domem už kromě 4 vlastních dětí prošlo i 10 přijatých. Momentálně s námi žije už dospělý Ondra, sedmiletý Kuba a sedmnáctiletá Anežka. A právě o její příběh bych se s vámi chtěla podělit.

Anežka toho má už hodně za sebou. Do své první náhradní rodiny putovala z kojeneckého ústavu, kde zůstala do svých 9 let. V šesti letech jí zemřela maminka-pěstounka, a tak na péči o 3 tři děti zůstal tatínek-pěstoun sám. Časem bohužel onemocněl a už nebyl schopen se o děti starat a právě tehdy nás oslovil OSPOD, zda bychom si nechtěli vzít do péče Anežku spolu s chlapcem, se kterým v rodině vyrůstala. S manželem jsme vůbec neváhali. Po půl roce ale přišlo rozhodnutí, že se chlapec, kterého Anežka považovala za brášku, vrátí k biologické rodině. A to ji hodně bolelo. Ztratila totiž člena rodiny a svou spřízněnou duši.

Dnes je z ní sportovně založená slečna, která je upřímná, laskavá a empatická. V létě jezdí všude na kole, zimu si užívá na lyžích. Několik posledních let však touží po snowboardu, který jí učaroval. Jízdu na něm si už vyzkoušela a tahle šťastnou jsem ji snad nikdy neviděla. Anežka je moc šikovná a ovládání snowboardu jí jde skoro samo. Rádi bychom jí s manželem sen o vlastním snowboardu splnili, bohužel si to ale nemůžeme dovolit.

Oba už léta pracujeme v neziskové organizaci, která pomáhá náhradním rodinám, jako je ta naše. S našimi dětmi, ale i těmi z jiných náhradních rodin jezdíme v létě na vodu a v zimě na hory a snažíme se, aby navzdory všemu, čím si prošly, měly na své dětství hezké vzpomínky. Náš rozpočet ale není bezedný a na snowboard nám už nezbývá. Proto moc prosíme o pomoc vás. Díky vašemu příspěvku se Anežka bude moci věnovat tomu, co ji ohromně baví a v čem je moc dobrá.

Děkujeme, že jste si náš příběh přečetli až do konce. Moc si toho vážíme.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě