Sofi auto usnadní cestu do školy i na rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na automobil Škoda Karoq Ambition

Obrázek daru
Vladimíra  Rotreklová
Patron příběhu

Vladimíra Rotreklová

Učitelka

Komentář patrona

Jsem již 6.rokem třídní učitelkou Sofie. Od počátku, co začala navštěvovat 1.třídu, se přede mnou začal odvíjet nejen můj osobní příběh vztahu učitelka - žákyně, ale souběžně mám možnost sledovat i příběh této rodiny. Žádná slova nemohou dostatečně popsat nezměrné úsilí, snahu, péči a samozřejmě lásku, které se Sofince dostává především díky osobnosti maminky.

Není potřeba zdůraznit nutnost vlastnit spolehlivý automobil pro každodenní péči o dívku. Naše spolupráce vždy vycházela z toho, aby to bylo co nejlepší pro právě pro dívku.

Přála bych si, aby se dostalo této rodině pomoci při pořízení nového auta. Pokud použiji slogan Patrona dětí, ať má tedy i Sofinka díky lepšímu a spolehlivějšímu autu "lepší dětství".

Společně jsme vybrali
celou částku 230,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Sofinka ujde s oporou jen krátkou vzdálenost

Příběh mé dcerky se začal psát v roce 2007, kdy se narodila jako zdravé miminko. Až ve 3.měsíci jsem si všimla, že začíná naklánět hlavičku na jednu stranu. Postupně se přestávala hýbat, vnímat a reagovat. Vyšetření na neurologii ukázalo, že se narodila s hemiparézou (tedy s částečnou obrnou). Ta se projevuje právě mezi 3. a 6.měsícem věku. Také se objevily nezvladatelné epileptické záchvaty. V jejich důsledku došlo k otoku mozku a až díky kortikoidní léčbě se podařilo záchvaty zastavit. Poškození mozku je však rozsáhlé (75%) a nevratné. Prognózy byly děsivé.

Nevzdala jsem to a začala bojovat. Zkoušela jsem doporučenou akupresuru a začal kolotoč intenzivních rehabilitací ve stacionáři, v lázních, canisterapie, hipoterapie, fyzioterapie ve vodě, později logopedie, muzikoterapie, ergoterapie, arteterapie. Díky takto intenzivní péči a cvičení se podařilo téměř nemožné. Sofinka se ve 3 letech posadila, v 5 postavila na nohy a v 8 letech začala s oporou chodit.

Dnes je schopná ujít s oporou kratší vzdálenosti, ale na delší potřebuje invalidní vozík. Má vícečetné poškození zraku, avšak ve spojitosti s autistickými rysy nemůže nosit brýle. Obrna zasáhla také svaly dutiny ústní a v kombinaci s poškozením mozku není Sofinka schopna se dorozumět. Mluvit začala po 3 letech intenzivní logopedické péče v 6 letech. Její řeč je velmi nesrozumitelná, s cizími lidmi se většinou nedorozumí. Naučila jsem se znakovou řeč a některé znaky učím také ji, takže se můžeme v jednoduchých větách domluvit. Sice jí je 13 let, ale mentálně je na úrovni 5,5letého dítěte. Podle odborníků není zlepšení v této oblasti možné.

Sofi navštěvuje speciální školu, ve které je velmi ráda. Je přátelská, milá, umí rozdávat radost. Má ráda společnost lidí a vše nové. Nikdy jsem nelitovala času a energie, kterou jsem jí věnovala. Mou péči mi oplácí bezmeznou láskou. I když jsem nenašla oporu v manželovi, bojovala jsem sama. Rozvedli jsme se a jediné, co mi zanechal, byly dluhy. Odmítá se na čemkoli finančně podílet. Psychickou oporou a pomocníkem je mi starší syn, který úspěšně studuje na gymnáziu.

Vždy jsem pracovala a vše hradila z úspor, ale vzhledem k Sofinčinu zdravotnímu stavu nemůžu pracovat na plný úvazek. Všechny výdaje hradím z platu polovičního úvazku a z příspěvku na péči. Nyní jsem se dostala do situace, kdy je nutná velká investice do auta, bez kterého se neobejdeme. Proto jsem se rozhodla Vás požádat o pomoc.

Dceru vozím každý den do speciální školy a abych stihla včas i svou práci, potřebujeme spolehlivé auto. Stát přispívá na auto 1x za 10 let částkou 200 000 Kč. Pořídit jej za tuto částku je nemožné. Potřebujeme auto, aby vydrželo tuto dobu a vešel se do něj invalidní vozík.

Jsem velmi hrdá na svou dceru a hrdá i na sebe, co všechno jsme spolu dokázaly zvládnout. Nyní jsme však v situaci, kdy si samy neporadíme. Je pro mne velmi těžké o pomoc požádat, ale nemám jinou možnost. Takže pokud se rozhodnete přispět, velmi nám usnadníte život. Budeme se Sofinkou schopné zvládat vše jako doposud a bude mít možnost se dále rozvíjet na rehabilitacích, terapiích i ve škole a já budu stíhat práci alespoň na zkrácený úvazek. Za Vaši pomoc opravdu děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě