Sourozencům na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školní jídelně pro 3 děti na 3 měsíce

Obrázek daru
Zuzana Vyroubalová, DiS.
Patron příběhu

Zuzana Vyroubalová, DiS.

sociální pracovnice - klíčový pracovník maminky a dětí

Komentář patrona

Maminka a její 4 děti bydlí v našem azylovém domě skoro rok. Rodina kdysi žila i s otcem, ale poté, co přišli o bydlení, od nich odešel. Za dobu, co u nás maminka bydlí, se jí povedla spousta věcí. Přes počáteční finanční těžkosti se jí podařilo naspořit na žádost o byt a nyní spoří na kauci. O děti se velmi dobře stará a děti se jí snaží pomáhat. Maminka jim musí zvládat pořizovat věci do školy, oblečení, doplácet nájem v azylovém domě. Moc by jí nyní pomohlo, kdybychom jí pomohli s placením školních obědů pro Ondru, Annu Marušku a Pavlínku. Děti by měly zajištěnou stravu a maminka by uspořila další peníze např. na kauci na byt.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,408 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlínky, Anny Marušky a Ondry, kteří žijí s maminkou v azylovém domě

Jsem maminkou čtyř dětí, se kterými momentálně bydlím v azylovém domě. Ondra (12 let) je moje „kvítko“, ale v dobrém slova smyslu. Jeho vtípky už u nás doma téměř zlidověly. Rád baví všechny kolem sebe a ve škole ho pro jeho humor mají moc rádi. Ondra je také velký sportovec a miluje stolní hry. Anna Maruška (10 let) je hodně samostatná. Je šikovná, ve škole má samé jedničky. Ráda si vyrábí různé náramky a s bráškou často sedí u stolních her. Když jim ke hře chybí nějaký parťák, přidá se k nim i Pavlínka (9 let). Ta ráda tančí, baletí a cvičí gymnastiku. Nejvíc na ní obdivuji to, jak se umí radovat z maličkostí a je pro každou legraci. Je to takový náš rodinný smíšek.

Všichni tři mi hodně pomáhají. Zapojují se do činností v domácnosti, hlídají mladšího brášku (1,5 roku) a zároveň se poctivě připravují do školy. Mám štěstí, že si navzájem pomáhají a mají se rádi.

Mé děti jsou si vědomy toho, že naše finanční situace není dobrá. Věci jako oblečení nebo hračky jim pořizuji z druhé ruky, protože si nové věci nemohu dovolit. Momentálně se nejvíce snažím našetřit na kauci na byt a na vše, co budeme po přestěhování potřebovat. Nemůžeme zůstat v azylovém domě navždy. A děti se mi snaží být velkou oporou.

Přede mnou ale nyní vyvstala otázka, jak dětem zaplatím školní obědy. Ať šetřím, jak šetřím, v tuhle chvíli je uhradit nemůžu. Pokud bych to totiž udělala, chyběly by mi peníze na další nezbytné výdaje, které si nemohu dovolit nezaplatit. Ráda bych tak touto cestou poprosila o pomoc a příspěvek na školní obědy pro svá 3 školou povinná dítka.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě