Speciálně upravená tříkolka pro Garika s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

loped – speciálně upravenou tříkolku; dar zajišťuje Loped-tříkolky, s.r.o.

Obrázek daru
PhDr. Tomáš Laz
Patron příběhu

PhDr. Tomáš Laz

pracovník OSPOD

Komentář patrona

Garik je malý bojovník, kterého zná snad většina lidí v našem regionu. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou, přesto má neustále úsměv na rtech. Není dne, kdy by nerehabilitoval a nedělal něco pro svůj posun kupředu. Často také absolvuje rehabilitační lázeňské pobyty, které mu velmi pomáhají. Garik je klučina, který ze všeho nejvíc touží po volném pohybu tak, jako je tomu u zdravých dětí. Potřebnou volnost, ale také pravidelnou dávku rehabilitace mu může poskytnout speciálně upravená tříkolka, jejíž pořízení si však rodina nemůže dovolit. Pojďme proto Garikovi pomoci my.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, kterého trápí postižené nožky

Šestiletý Garik je vášnivý stavař lega a zanícený fanoušek hokeje. Moc dobře se cítí ve školce, kde má spoustu kamarádů a báječné paní učitelky. Povahou je to veselý kluk, který však má svá trápení.

Garik trpí od narození dětskou mozkovou obrnou, jež mu brání v chůzi. Protože s ním pravidelně cvičím a dvakrát do roka spolu jezdíme na intenzivní rehabilitační pobyty, zvládne ujít krátkou vzdálenost s chodítkem, na delší trasy však stále potřebuje vozík. Snaží se i o chůzi s pomocí berlí, to se mu ale moc nedaří.

Garik má tři starší sourozence, se kterými rád dovádí venku. Jenže jim nestačí, a tak je smutný, když mu někam utečou. Proto bych si pro něj moc přála tzv. loped. Jedná se o speciálně upravenou tříkolku určenou pro osoby, které se neudrží na běžném kole. Loped nám doporučili také na neurologii s tím, že je báječný na protažení zkrácených svalů a pro lepší rozvoj pohybu. S ním Garik rovněž získá potřebnou svobodu pohybu, takže se bude cítit lépe i po psychické stránce.

Bohužel si v tuto chvíli nemohu dovolit loped pořídit, proto prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě