Speciální autosedačka na Kamilovy bezpečné cesty

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

otočnou autosedačku se speciálním zádržným systémem pro hendikepované děti; dar zajišťuje Autosedačky Jenča

Obrázek daru
Mgr. Lucie Magerová
Patron příběhu

Mgr. Lucie Magerová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Kamil a jeho rodina spolupracují s Ranou péčí EDA, kde se s nimi potkávám jako jejich poradkyně asi od Kamilova roku. Kamil žije v úplné rodině a má starší sestru. Trápí ho kombinované postižení (pohybové, mentální a zrakové). V tuto chvíli pouze leze v interiéru, venku je odkázán na pomoc rodičů a převoz v kočárku. Rodiče s Kamilem jezdí do školky a na rehabilitace a manipulace s ním při jízdách autem není (zejména pro maminku) vůbec jednoduchá. Je to zkrátka už velký šestiletý kluk… Z hlediska bezpečnosti i jednodušší manipulace by rodině moc pomohla Vaše pomoc s pořízením speciální otočné autosedačky.

Společně jsme vybrali
celou částku 79,097 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kamil povyrostl a na cestování autem potřebuje novou autosedačku pro hendikepované

Šestiletý Kamil má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt, který odvádí hromadící se mozkomíšní mok. V 9 měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí.

K velké radosti rodičů se loni naučil lézt po čtyřech! Kamil druhým rokem navštěvuje speciální třídu v MŠ, kde ho jeho spolužáci, asistentky i paní učitelka motivují a vedou vpřed. Začal dokonce i mluvit. Je to však velký trémista a ještě větší paličák, takže komunikace s ním není vůbec jednoduchá. Díky výborným lidem, ať už je to paní doktorka z neurologie, paní učitelka a asistentky v MŠ, poradkyně Lucie z rané péče, logopedka, fyzioterapeuti nebo jeho starší sestra, jde Kamil stále kupředu, a rodiče nepřestávají věřit, že jednou začne chodit.

Kamil rád poslouchá písničky, umí si hrát s autíčky a také rád jezdí v autě. Protože vyrostl z klasické autosedačky, ze které se už navíc dokázal sám vyvléknout, potřeboval by novou, odpovídající jeho věku a navíc bezpečnější. Výhodou speciální autosedačky je možnost vytočení do strany. To by hodně usnadnilo Kamčovo nastupování a vystupování.

Speciální autosedačka je vedena jako zádržný systém do auta, na který přispívá úřad práce. Jelikož však rodina doma již jeden zádržný systém používá na kočárku, na druhý má nárok až po 10 letech používání. Cena sedačky je nad možnosti Kamilových rodičů, kteří se obracejí s prosbou o pomoc na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě