Speciální autosedačka pro Elišku s epilepsií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální autosedačku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Stanislava  Bedravová
Patron příběhu

Mgr. Stanislava Bedravová

poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

S Eliškou a její maminkou jsem se poprvé setkala v březnu roku 2019 na oddělení neurologie, kdy byla holčičce diagnostikována epileptická encefalopatie. Její prognózy bohužel nejsou dobré. Eliška bude po celý svůj život potřebovat nepřetržitou péči, naštěstí má kolem sebe velkou rodinu, která je připravena pro ni být maximální oporou. Maminka při našich setkáních v nemocnici neztrácela úsměv na tváři, i když slova lékařů nebyla vůbec optimistická. Navíc na ni doma čekaly další tři děti. Péče o malou je finančně velmi náročná, takže bych ráda za sebe i za rodinu poprosila dárce Patrona dětí o příspěvek na autosedačku, která rodině umožní s Eliškou bezpečně cestovat. Tato autosedačka má speciální polstrování, které Elišce pomáhá pohodlně a bezpečně sedět, protože neudrží hlavičku. Rodiče si aktuálně takový výdaj nemohou dovolit, já však věřím, že jim společně můžeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,945 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Elišky, která se na ni nejspíš nikdy neusměje

Na naši Elišku jsme se s manželem moc těšili. Oba máme děti z předchozích vztahů – já dva kluky a manžel dcerku – a z představy, že budeme mít společného potomka, jsme byli nadšení. To jsme ale ještě nevěděli, jaké překážky si pro nás, a hlavně pro Elišku, osud připravil.

Eliška koncem června oslavila 1. narozeniny, vývojově je však na úrovni novorozence. Byla jí diagnostikována těžká forma epilepsie, konkrétně epileptická encefalopatie, která se projevuje neustálými epileptickými výboji v její hlavičce. Většina jich není vidět, 8 až 9 z nich se ale každý den projeví i navenek. Eliška při nich zmodrá a začne mít potíže s dechem, takže musíme přispěchat s ambuvakem a kyslíkem. Elišku je potřeba hlídat 24 hodin denně, protože ale potřebujeme někdy spát, v noci nám s hlídáním pomáhá oxymetr. Jakmile Elišce poklesne množství kyslíku v těle, oxymetr spustí alarm a my jí běžíme na pomoc.

Eliščiny prognózy nejsou dobré. Podle lékařů nebude nikdy lézt, chodit ani mluvit. Bez ohledu na to, jak moc se snažíme, se její stav pořád zhoršuje. Velké množství času trávíme společně v autě na cestách k různým lékařům. Jezdíme do Ostravy na gastroenterologii, do Krnova na kardiologii, do Brna do fakultní nemocnice a v Opavě Eliška rehabilituje. A tím zdaleka nekončíme.

Protože Eliška neudrží hlavičku, je potřeba, aby měla v autě speciální autosedačku, která jí poskytne potřebnou oporu a bezpečí. Naše stávající nám dosluhuje, vybrali jsme ale novou, která je pro ni ideální. Je vypolstrovaná, má opěrku hlavy s paměťovou pěnou a dá se otočit o 360 stupňů, takže se s ní dobře manipuluje při nakládání a vykládání. Dá se také polohovat, což je na ní úplně nejlepší. Tato autosedačka však stojí téměř 7 000 korun, které s manželem bohužel nemáme. Aktuálně totiž pořizujeme speciální kočárek a na autosedačku už nám peníze nezbývají. Proto bychom vás chtěli požádat o finanční příspěvek. Za vaši pomoc budeme neskutečně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě