Speciální chodítko pro princeznu Bibianku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální chodítko; dar zajišťuje REHA 2015

Obrázek daru
Ing. Jan  Hrbáček
Patron příběhu

Ing. Jan Hrbáček

rodinný přítel

Komentář patrona

Bibianku a její rodiče znám více než 13 let a mám ke všem vřelý vztah. Bibiančin příchod na svět byl hodně komplikovaný a bohužel zanechal neblahé následky na jejím zdraví. Trpí celkovou svalovou hypotonií, dětskou mozkovou obrnou a epilepsií.

Bibi žije v láskyplném rodinném prostředí, tatínek změnil zaměstnání, aby měl flexibilnější pracovní dobu a mohl pomáhat s péčí o svou dcerku. Rodiče s Bibiankou pracují na její pohybové samostatnosti a moc by jim nyní při nácviku samostatné chůze pomohlo speciální chodítko, ve kterém bude mít Bibi zpevněné tělíčko. Náklady na jeho pořízení jsou však vysoké. Upřímně věřím, že společně malé Bibiance pomůžeme!

Společně jsme vybrali
celou částku 63,739 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Bibianky

Bibianka je naše 3letá princezna. Přišla na svět předčasně ve 29. týdnu po těžkém a traumatickém porodu. Hned podstoupila operaci, kterou zvládla, ale následná komplikace (krvácení do mozku) zapříčinila další zdravotní obtíže, se kterými bojuje dodnes. Lékaři nás připravovali na nejhorší, dokonce jsme Bibi už v inkubátoru pokřtili, ale dál jsme jí věřili a prosili ji, aby to zvládla... Svůj život si doslova vybojovala. Tři měsíce byl klid a vývoj se zdál celkem v pořádku, poctivě jsme několikrát denně „Vojtili". V 6. měsíci se však dostavily první záchvaty a my se opět vrátili do nemocnice, tentokrát na neurologii. Strávili jsme tam dlouhé čtyři měsíce. U naší holčičky se prokázala epilepsie (Westův syndrom). Lékaři naštěstí našli vhodnou kombinaci léků, a tak je Bibi už 2 roky bez záchvatů. Po nástupu epilepsie ale přestala používat ruce a její vývoj se značně zpomalil.

Nevzdáváme to, navštěvujeme různé rehabilitace a terapie, které Bibi pomáhají. Pomalu, ale přece jen, jdeme dopředu. Bohužel vše stojí hodně peněz. Víme, že musíme rehabilitovat nyní! Bibiance nejvíce pomáhá hipoterapie a terapie v oblečku TheraSuit, které navštěvujeme co nejvíce to jde. Díky tomu se naučila dělat krůčky, a je u toho strašně šťastná. Její tělíčko je však stále hodně nestabilní. Protože cit v ručičkách má omezený, pomohlo by jí v nácviku chůze speciální chodítko, ve kterém by byla fixována za hrudníček.

V očích Bibiance čteme, jak strašně moc by chtěla být samostatná a jít kam chce a my bychom jí tento sen chtěli splnit. Vaše pomoc pro nás mnoho znamená. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě