Speciální kočárek pro milovníka jídla Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na speciální kočárek; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Anna  Pražská
Patron příběhu

Bc. Anna Pražská

pracovnice Farní charity

Komentář patrona

Šimonek je těžce zdravotně postižený chlapec. Jeho rodina občas využívá služeb naší organizace, kdy Šimonka vozíme do školy a ze školy našim sociálním vozem, který je uzpůsobený pro převoz dětí na invalidním vozíku. S rodiči Šimonka se znám už několik let. Vím, že Šimonek prodělal dětskou mozkovou obrnu a v současné době trpí spasticitou všech končetin, hypotonií trupu, nedrží sám hlavičku, má oční centrální poruchu, nemluví a jí pouze mixovanou stravu. Trpí také epileptickými záchvaty. V jeho sedmi letech si navíc lékaři všimli, že jeho kyčle nejsou ve správné poloze, protože má ale poškozený mozek, operace bohužel není možná. Jelikož má Šimonek neskutečně ztuhlé nohy, je jakákoliv manipulace s ním velmi náročná. Proto si pro něj rodiče přejí speciální rehabilitační kočárek, který by mohli celodenně využívat zejména při pohybu venku. Jedná se o kočárek speciálně určený pro spastické děti, je odpružený, polohovatelný a Šimonkovi je v něm skvěle. Před nedávnem měl možnost si ho vyzkoušet a náramně si to v něm užíval. Cena takového kočárku je ale obrovská, proto rodiče oslovují různé nadace a snaží se na něj sehnat peníze. Už se jim podařilo získat 10 000 korun, stále však musí doplatit více než 50 000 korun, které nemají. Pojďme jim proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 56,719 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého synka

S manželem jsme rodiči tří úžasných dětí. Nejstarší je náš třináctiletý Mareček, prostřední je desetiletý Šimonek a nejmladší je mrňousek Štěpánka. Společně žijeme v rodinném domku, kam jsme se přestěhovali kvůli Šimonkovi, který kolem sebe potřebuje bezbariérové prostředí.

Šimonek se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která postihla jeho ruce i nohy. Ruku v ruce s tím jde také svalová ochablost trupu, tzv. hypotonie, která způsobuje, že Šimonek neudrží hlavu. Celkově je jeho tělo jako prkno. Šimonek dnes nesedí, nemluví, nosí plenky, krmíme ho mixovanou stravou. V noci ho navíc přepadají silné epileptické záchvaty. Není pro mě snadné si to přiznat, ale faktem je, že je náš syn ležák.

V Šimonkových třech letech nám zdravotní pojišťovna poskytla zdravotní kočárek, se kterým bychom si měli vystačit 10 let. Protože se ale u Šimonka objevily problémy s kyčlemi a zvýšila se spasticita nohou, už mu v něm není dobře. Navíc je rozbitý a za jízdy se sám skládá, proto ho nemůžeme dále používat. Šimonek tak potřebuje nový kočárek, který jsme si už měli možnost vyzkoušet. Je odpružený a polohovatelný, takže se přesně přizpůsobí Šimonkovi a jeho potřebám. Můžeme s ním jezdit ve sněhu i v nerovných terénech bez obav, že se nám rozpadne. Díky bočnicím a velké stříšce v něm bude Šimonek chráněný před chladem a může se v něm schoulit a cítit se v bezpečí. Celková cena kočárku je ale 66 719 korun a pojišťovna nám na něj nechce přispět.

Před třemi lety jsme totiž dostali polohovací vozík, který Šimonek používá zejména ve škole. Využíváme ho v interiérech a neobejdeme se bez něj. Když jsme proto byli v pojišťovně požádat o nový kočárek, bylo nám řečeno, že na něj nemáme nárok, protože jsme dostali vozík. Ten totiž považují za duplicitu kočárku. Bez spolehlivého kočárku se ale v zimě nedostaneme vůbec ven a náš vozík není uzpůsobený na pohyb venku. A tak jsme se rozhodli požádat vás o finanční příspěvek právě na speciální kočárek. Od Nadace SYNER máme přislíbených 10 000 korun, zbytek ale musíme doplatit. A protože to sami nezvládneme, prosíme vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě