společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Speciální kočárek pro nemocného Matýska

Přispět můžete na

doplatek na speciální kočárek xROVER; dar zajišťuje Xrover.cz

Mgr. Jana  Hrachová
Patron příběhu

Mgr. Jana Hrachová

vedoucí poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Matějova maminka mě kontaktovala s prosbou o podporu při vyrovnávání se s nemocí svého syna. Neurofibromatóza je vleklá a náročná a ovlivňuje život široké rodiny. První projevy tohoto onemocnění se u Matěje objevily v roce 2010. Dnes ho tato nemoc omezuje ve všech činnostech a připravuje ho o běžný, dětský život. Každý jeho den se točí kolem neustálých lékařských kontrol, vyšetření a konzultací. Často je nemocný, takže ani do školy nechodí tak často, jak by si přál. Ve společnosti dětí je přitom moc rád. Matěj bydlí s maminkou, jejím přítelem a čtyřmi sourozenci v nájemním bytě. Péče o domácnost a děti je pro rodinu finančně dost náročná. Matýsek navíc potřebuje řadu léků a pomůcek, které si rodina financuje sama. Teď by potřebovali speciální kočárek, který by odpovídal Matějovým potřebám. Současný kočárek už nevyhovuje velikostně, konstrukčně ani bezpečnostně. Část peněz na kočárek už mají, stále jim však schází více než 20 000 korun. A protože není v možnostech rodiny takovou částku v blízké budoucnosti našetřit, obrátili se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Vybráno 1,200 Kč
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 23,350 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který má v těle jeden nádor za druhým

Jedenáctiletý Matýsek vypadá na první pohled jako usměvavý kluk, který nemá žádné starosti. Opak je ale bohužel pravdou. Matýsek bojuje se zákeřným dědičným onemocněním, na které v roce 2016 zemřel jeho tatínek.

Démon, který ovládá mého synka, se jmenuje neurofibromatóza. Toto onemocnění zasahuje nervovou soustavu a způsobuje mnohočetné nádory. Matýsek má nádory mezi obratli, v mozku a jeden velký se objevil na páteři. A protože mu nádory způsobují velké bolesti, musí brát celou řadu léků proti bolesti. Ty ale neprospívají jeho zubům, takže i přes usilovné čištění Matýska čeká trhání 10 zubů.

Lék, který by mého synka vyléčil, bohužel neexistuje. Aktuálně má za sebou 3 operace, při níž mu byly vyndány nádory, které ho ohrožovaly na životě, zastavit jejich nárůst ale medicína neumí. Matýsek navíc trpí různými alergiemi a je astmatik. K tomu všemu mu byl diagnostikován Aspergerův syndrom a mentální retardace.

Svého synka miluji, někdy je to s ním ale opravdu strašně těžké. Nejhorší ze všeho však je, když vidím, že má bolesti, a vím, že mu od nich nedokáži pomoci. Ta obrovská bezmoc mi způsobuje až fyzickou bolest. Ze všech sil se ale snažím co nejvíce mu ulevit a věnovat se s ním činnostem, které má rád. A Matýsek má moc rád procházky.

Zatím ho vozím v kočárku, ve kterém se ale nemůže pohodlně uvelebit. Naše procházky tak nejsou moc dlouhé, protože ho za chvíli začne všechno bolet. Navíc je často unavený a v našem stávajícím kočárku nemůže spát. Proto bych mu ráda pořídila speciální polohovatelný kočárek, který by výrazně zvýšil kvalitu jeho života. Cítil by se v něm pohodlně a bezpečně a naše výlety, ale i výpravy k lékařům a na nákup by získaly zcela jiný rozměr. Takový kočárek je však hodně drahý. Větší část peněz už mám přislíbenou od jedné nadace, stále mi však zbývá doplatit více než 20 000 korun, což si bohužel nemůžu dovolit. Proto vás moc prosím o finanční příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Sedačka do koupele pro postiženého Jáchymka
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 13,499 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Maxík potřebuje nový invalidní vozík
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 85,058 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Sluchadla pro neslyšícího Sebíka
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 32,200 Kč
Podpořit příběh